Zahraničí

Srážka s vlakem v Bratislavě má další oběť. Po Lauře zemřela i Linda (13)!

Srážka s vlakem v Bratislavě má další oběť. Po Lauře zemřela i Linda (13)!
Zdroj: Polícia Slovenskej republiky

Úterní tragédie v Bratislavě, při níž vlak srazil dvě třináctileté dívky, má smutné pokračování. Po Lauře, která podlehla svým zraněním bezprostředně po nehodě, prohrála boj o život i její kamarádka Linda. Vše zatím nasvědčuje tomu, že teenagerky na kolejích postávaly proto, aby se mohly fotit.

Zprávu o tom, že zraněním podlehla i třináctiletá Linda, přinesl ve čtvrtek odpoledne portál topky.sk s odkazem na mluvčí Národního ústavu dětských chorob Danu Kamenickou. "Navzdory enormní snaze lékařů se nezletilou pacientku nepodařilo zachránit. Rodina děvčátka z celého srdce děkuje všem lékařům a zdravotníkům," uvedla Kamenická.

Na sociální síti se z obrovského žalu po ztrátě milované dcery snaží vypsat i matka Laury, kterou vlak smetl a zabil na místě. "Dnes nás opustila Laurika, odešla do nebíčka. Odpočívej v pokoji, lásko moje. Navždy zůstaneš v mém srdíčku. Velmi tě miluji, hrozně moc nám budeš chybět," napsala dívčina matka Denisa pár hodin po tragédii. Zveřejnila i jednu z posledních fotek, na níž je Laura společně právě s Lindou, svojí nejlepší kamarádkou. To Denisa ještě věřila, že Linda svůj boj o život vyhraje.

Související obsah

 

V úterý odpoledne se měly fotit na kolejích v Bratislavě celkem čtyři dívky. V danou chvíli ale tudy projížděl vlak. "Strojvedoucí zpozoroval před železniční stanicí dvě ženy, které stály na kolejích. Okamžitě použil zvukové výstražné znamení a začal ihned brzdit. Navzdory tomu srážce už nedokázal zabránit,“ napsali na facebooku bratislavští policisté.


Dvě dívky ještě stačily uskočit, další dvě ale měly smůlu a vlak je přejel. "Podle našich informací vlak zachytil dvě 13leté dívky,“ uvedla mluvčí slovenských železnic Ria Feik Achbergerová.

Policisté strojvedoucího podrobili dechové zkoušce, která byla negativní. Další okolnosti případu stále zjišťují vyšetřovatelé. Ti zahájili také kroky trestního stíhání s podezřením na usmrcení.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz