Domácí

Rejžek prozradil, jak je na tom Uhlíř: Slábne mu pamět, vypadávají jména

Rejžek prozradil, jak je na tom Uhlíř: Slábne mu pamět, vypadávají jména
Zdroj: AKTU.cz

Český spisovatel Jan Rejžek popsal setkání s dlouholetým přítelem a fenomenálním skladatelem Jaroslavem Uhlířem. Toho podle Rejžka trápí slábnoucí paměť, vypadávají mu jména, i přes to ale legenda zejména filmové hudby neztrácí radost ze života.

O Jaroslava Uhlíře měli strach nejen jeho blízcí a známí, když se přibližně před rokem objevil v policejním pátrání. Umělec nezvedal telefon, nikdo o něm neměl žádné informace. Později naštěstí přišly dobré zprávy.

Policisté hudebníka vypátrali, ze stanice ho z preventivních důvodů odvezla sanitka do Nemocnice Na Homolce. Okolnosti zmizení nejsou známé, umělec ale podle kolegů tehdy procházel složitým obdobím.

S dlouholetým přítelem se ve středu setkal spisovatel Jan Rejžek, který popsal celé setkání na sociálních sítích. "Kolem procházela matka s asi desetiletým hochem, který ho poznal a složil mu hold: 'Mám rád vaše písničky.' Nechtěl jsem to zkazit, jen jsem upřesnil, že Jarda k nim psal "jen" melodie a texty takovej fousatej šedivej pán. 'No přece Svěrák!' napověděla maminka," popsal setkání Rejžek.

S legendou populární a filmové hudby pak podle Rejžka usedli, aby probrali i jeho slábnoucí paměť.

Související obsah

"Na papírku má pro taxikáře svou adresu a v notýsku jména, která mu nejčastěji vypadávají," doplnil spisovatel.

I přes slábnoucí paměť ale oblíbený umělec stále srší pozitivní energií, která ho vždy provázela. "Rozloučil se krásným zvoláním: 'Ten život je přece krásnej!' I s Tebou, roztržitý barde," ukončil Rejžek.

Jaroslav Uhlíř je známý a oblíbený skladatel populární a filmové hudby, nejčastěji si ho fanoušci spojují se Zdeňkem Svěrákem. Jeho hudbu si lidé pamatují z celé řady pohádek i filmů, jako jsou Trhák nebo například Vrchní, prchni.

Na reportáž TV Nova o pátrání po Jaroslavu Uhlířovi se můžete podívat zde:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz