Domácí

Rejžek prozradil, jak je na tom Uhlíř: Slábne mu pamět, vypadávají jména

Rejžek prozradil, jak je na tom Uhlíř: Slábne mu pamět, vypadávají jména
Zdroj: AKTU.cz

Český spisovatel Jan Rejžek popsal setkání s dlouholetým přítelem a fenomenálním skladatelem Jaroslavem Uhlířem. Toho podle Rejžka trápí slábnoucí paměť, vypadávají mu jména, i přes to ale legenda zejména filmové hudby neztrácí radost ze života.

O Jaroslava Uhlíře měli strach nejen jeho blízcí a známí, když se přibližně před rokem objevil v policejním pátrání. Umělec nezvedal telefon, nikdo o něm neměl žádné informace. Později naštěstí přišly dobré zprávy.

Policisté hudebníka vypátrali, ze stanice ho z preventivních důvodů odvezla sanitka do Nemocnice Na Homolce. Okolnosti zmizení nejsou známé, umělec ale podle kolegů tehdy procházel složitým obdobím.

S dlouholetým přítelem se ve středu setkal spisovatel Jan Rejžek, který popsal celé setkání na sociálních sítích. "Kolem procházela matka s asi desetiletým hochem, který ho poznal a složil mu hold: 'Mám rád vaše písničky.' Nechtěl jsem to zkazit, jen jsem upřesnil, že Jarda k nim psal "jen" melodie a texty takovej fousatej šedivej pán. 'No přece Svěrák!' napověděla maminka," popsal setkání Rejžek.

S legendou populární a filmové hudby pak podle Rejžka usedli, aby probrali i jeho slábnoucí paměť.

Související obsah

"Na papírku má pro taxikáře svou adresu a v notýsku jména, která mu nejčastěji vypadávají," doplnil spisovatel.

I přes slábnoucí paměť ale oblíbený umělec stále srší pozitivní energií, která ho vždy provázela. "Rozloučil se krásným zvoláním: 'Ten život je přece krásnej!' I s Tebou, roztržitý barde," ukončil Rejžek.

Jaroslav Uhlíř je známý a oblíbený skladatel populární a filmové hudby, nejčastěji si ho fanoušci spojují se Zdeňkem Svěrákem. Jeho hudbu si lidé pamatují z celé řady pohádek i filmů, jako jsou Trhák nebo například Vrchní, prchni.

Na reportáž TV Nova o pátrání po Jaroslavu Uhlířovi se můžete podívat zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D10 zablokovala hromadná nehoda, jedna žena skončila v nemocnici

Dálnice D10 byla na 58. kilometru ve směru na Turnov uzavřena. Policisté na místě vyšetřovali řetězovou dopravní nehodu šesti aut, která začala srážkou se zvěří. "Při nehodě byla zraněna jedna žena. Dálnice bude minimálně na 2 hodiny uzavřena," informovala policie na twitteru ve 21 hodin. Po 23. hodině se podařilo havarovaná vozidla částečně odklidit a komunikace byla opět průjezdná.

Píše se na Deník.cz