Domácí

Hudebníka Jaroslava Uhlíře našli! Z policejní stanice ho odvezla sanitka

Pátrání po legendárním hudebním skladateli Jaroslavu Uhlířovi vyhlásila v pondělí ráno policie. Populární umělec nezvedal telefon a nevěděli o něm ani jeho nejbližší známí. Policie po několika hodinách oznámila, že pohřešovaného muže se podařilo v pořádku najít. Z policejní stanice hudebníka však odvážela sanitka, a to do Nemocnice Na Homolce. Podle mluvčí záchranářů šlo jen o prevenci.

"Mohu potvrdit, že od ranních hodin pátráme po 74letém muži," řekla redakci TN.cz policejní mluvčí Violeta Siřišťová. Jaké byly okolnosti zmizení Jaroslava Uhlíře policie zatím neuvedla. Není známo ani to, odkud přesně se ztratil, potvrdila však, že se známý skladatel našel nezraněný.

Policie pátrala po Uhlířovi od ranních hodin. V databázi pohřešovaných osob jeho jméno zveřejnila kolem poledne. "Zjišťujeme podrobnosti, abychom mohli dále postupovat. V současné době nemám bližší informace," řekla Siřišťová v počátcích pátrání s tím, že není známo ani to, zda se na Uhlířově zmizení podílel někdo další.

Související obsah

Podle policie bylo pátrání ukončeno před 14. hodinou. Jaroslav Uhlíř je v pořádku. Bližší okolnosti policie zatím nezveřejnila, z policejního oddělení v pražské Bartolomějské ulici však známého hudebníka odvážela sanitka.

"Mohu potvrdit, že jsme vyjížděli k 74letému muži na Bartolomějskou ulici. Záchranářská posádka jej vyšetřila a poté odvezla k dalšímu podrobnějšímu vyšetření do Nemocnice Na Homolce. Pán byl celou dobu při vědomí a neshledali jsme na něm žádné poranění," potvrdila redakci TN.cz mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová.

 

Související obsah

K tomu, v jakém byl hudebník psychickém stavu a zda byl například zmatený či dezorientovaný, se mluvčí záchranářů nevyjádřila.

  

Podle informací TV Nova s umělcem ještě v neděli hovořil jeho spolupracovník, od pondělního rána už ale Jaroslav Uhlíř nebral telefony a nebylo jasné, kde se nachází. Umělec podle kolegů prochází složitým životním obdobím. Co bylo za jeho několikahodinovým zmizením zatím není známo.

  

Související obsah

Jaroslav Uhlíř je známý svou spoluprací se Zdeňkem Svěrákem a jako fenomenální skladatel filmové hudby. Tu složil pro pohádky Ať žijí duchové!, Lotrando a Zubejda nebo S čerty nejsou žerty. Na kontě má také hudbu pro snímek Vrchní, prchni!.

Je rovněž autorem známých písní Jiřího Schelingera Holubí dům a Jabloňový list. Společně s Karlem Šípem se podílel na humoristickém pořadu Hitšaráda.

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz