Zajímavosti

Kočka jako mazlíček? Milují je Maďaři, u Čechů nejsou tak oblíbené. MAPA

Kočka jako mazlíček? Milují je Maďaři, u Čechů nejsou tak oblíbené. MAPA
Zdroj: Getty Images

Více než polovina lidí na světě má domácího mazlíčka. Velmi oblíbení jsou mimo jiné kočičí společníci. V Evropě jsou jejich největšími milovníky obyvatelé Maďarska, naproti tomu Češi je až tak v lásce nemají.

Většina z nás má doma nějakého mazlíčka. Přestože jsou kočky často považovány za velmi pyšná zvířata, patří vedle psů k těm nejoblíbenějším. Lidé si je rádi pořizují domů. Jejich největšími milovníky jsou z Evropanů Maďaři, v zemi připadá na 1000 obyvatel 236 koček. Vyplývá to z mapy zveřejněné na sociální síti Reddit.


Hned za Maďarskem následuje Rumunsko, kde připadá 222 koček na 1000 obyvatel, a Slovinsko s 218 kočkami na 1000 lidí.


V Česku podle údajů z mapy nejsou kočky příliš oblíbené. Na 1000 obyvatel připadá 131 koček. Ze států Evropy je naše země v prvních deseti, které mají v přepočtu nejnižší počet kočičích domácích mazlíčků. Není divu, o Češích se také říká, že jsou národem pejskařů.


Přestože se nejedná o evropský stát, z mapy je patrné, že oblíbené nejsou kočky v Turecku. Tam připadá 43 koček na 1000 obyvatel země. Lidé to připisují zejména tomu, že v tamních ulicích naleznete mnoho toulavých zvířat, která nikomu nepatří.

Související obsah


"Obecně se dá říci, že Střední východ má spoustu pouličních koček a ty domácí jsou velmi neobvyklé,“ napsal jeden z uživatelů sociální sítě. "Pokud jde o Turecko, lidé tam vůbec nemívají domácí kočky,“ přidává se další.

Kočka vyskočila z pátého patra a dopadla na všechny čtyři. Podívejte se na video:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Princ Harry usiluje o možnost platit si policejní ochranu během pobytu v Británii

Britský princ Harry podle svých právních zástupců právně napadá rozhodnutí britské vlády, které mu brání osobně platit za policejní ochranu pro sebe a svou rodinu během pobytu ve Velké Británii. Podle CNN Harryho právníci uvedli, že právní výzvu inicioval už v září loňského roku, ale rozhodl se tuto informaci nyní zveřejnit, "aby uvedl fakta na pravou míru" kvůli tomu, že informace unikla do britských bulvárních novin.

Krátká zpráva

Exprezident Porošenko se vrátí na Ukrajinu, aby čelil obviněním z vlastizrady

Bývalý ukrajinský prezident Petro Porošenko se chce v pondělí vrátit na Ukrajinu, aby bojoval proti obviněním z vlastizrady. Podle prokurátora byl coby jeden z nejbohatších ukrajinských podnikatelů zapojen do prodeje velkého množství uhlí, které pomohlo financovat Ruskem podporované separatisty na východní Ukrajině v letech 2014–2015, uvedla agentura AP. Porošenko trvá na tom, že je nevinný, a svého nástupce Volodymyra Zelenského obvinil ze snahy ho politicky zdiskreditovat.

Píše se na Deník.cz