Zajímavosti

Kočka jako mazlíček? Milují je Maďaři, u Čechů nejsou tak oblíbené. MAPA

Kočka jako mazlíček? Milují je Maďaři, u Čechů nejsou tak oblíbené. MAPA
Zdroj: Getty Images

Více než polovina lidí na světě má domácího mazlíčka. Velmi oblíbení jsou mimo jiné kočičí společníci. V Evropě jsou jejich největšími milovníky obyvatelé Maďarska, naproti tomu Češi je až tak v lásce nemají.

Většina z nás má doma nějakého mazlíčka. Přestože jsou kočky často považovány za velmi pyšná zvířata, patří vedle psů k těm nejoblíbenějším. Lidé si je rádi pořizují domů. Jejich největšími milovníky jsou z Evropanů Maďaři, v zemi připadá na 1000 obyvatel 236 koček. Vyplývá to z mapy zveřejněné na sociální síti Reddit.


Hned za Maďarskem následuje Rumunsko, kde připadá 222 koček na 1000 obyvatel, a Slovinsko s 218 kočkami na 1000 lidí.


V Česku podle údajů z mapy nejsou kočky příliš oblíbené. Na 1000 obyvatel připadá 131 koček. Ze států Evropy je naše země v prvních deseti, které mají v přepočtu nejnižší počet kočičích domácích mazlíčků. Není divu, o Češích se také říká, že jsou národem pejskařů.


Přestože se nejedná o evropský stát, z mapy je patrné, že oblíbené nejsou kočky v Turecku. Tam připadá 43 koček na 1000 obyvatel země. Lidé to připisují zejména tomu, že v tamních ulicích naleznete mnoho toulavých zvířat, která nikomu nepatří.

Související obsah


"Obecně se dá říci, že Střední východ má spoustu pouličních koček a ty domácí jsou velmi neobvyklé,“ napsal jeden z uživatelů sociální sítě. "Pokud jde o Turecko, lidé tam vůbec nemívají domácí kočky,“ přidává se další.

Kočka vyskočila z pátého patra a dopadla na všechny čtyři. Podívejte se na video:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zajímavosti

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz