Krimi

Muž měl ve vyhořelém bytě skladovat pyrotechniku. Hrozí mu pět let

Po téměř dvou letech ukončila policie vyšetřování požáru, při kterém se v pražských Holešovicích zranilo 15 lidí. V činžovním domě explodovala a pak začala hořet pyrotechnika, kterou tam podle policistů neoprávněně skladoval jeden z nájemníků. Teď ho navrhli obžalovat.

Čtyřiapadesátiletý muž se měl dopustit nedovoleného ozbrojování. Kriminalisté ukončili vyšetřování a spis předali státnímu zástupci s návrhem na obžalobu. V pátek to budou přesně dva roky, kdy ulicí U Smaltovny v Holešovicích otřáslo několik výbuchů, z okna bytu v pátém patře se vysypalo sklo a vyšlehly plameny.


Z domu museli hasiči rychle dostat okolo 40 nájemníků, bez zranění se ale požár neobešel. Záchranáři tehdy ošetřili 15 lidí a nechyběli mezi nimi také hasiči. I po likvidaci požáru pak zůstávaly jednotky dlouho na místě a do akce se dali také pyrotechnici.

Související obsah


Ukázalo se totiž, že byt sloužil tak trochu jako sklad různých výbušnin. Nájemník, který podle dostupných informací působil jako střelmistr a zabýval se výrobou pyrotechnických efektů, si evidentně nosil práci domů.


Policisté v bytě našli mimo jiné výbušky, palníky a 14 kilogramů černého prachu. Na jejich skladování prý neměl povolení. Pokud by vše dospělo k soudu a pravomocnému rozsudku, hrozí obviněnému až pět let vězení.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policisté v Torontu zastřelili muže, který byl spatřen s puškou poblíž základní školy

Policisté v Torontu během zákroku zastřelili ve čtvrtek muže, který se pohyboval s puškou poblíž základní školy v oblasti Scarborough Port Union, informuje The Guardian. Svědci řekli místním médiím, že slyšeli tři výstřely a pak viděli, jak se policie pokouší muže ve věku kolem 20 let oživit. "Policie byla konfrontována jednotlivcem a kvůli okolnostem, které následovaly, jsou nyní předmětem vyšetřování SIU (Zvláštní vyšetřovací jednotka), mám zakázáno dále diskutovat o tom, co se stalo," řekl šéf torontské policie James Ramer. Několik škol v bezprostřední blízkosti incidentu bylo uzavřeno.

Krátká zpráva

USA se chystají poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu

Bidenova administrativa se chystá poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu M270 MLRS a pohyblivý raketový systém HIMARS. Tyto zbraňové systémy mohou odpalovat rakety mnohem dále než kterýkoli ze systémů, které Ukrajina již má, což by mohlo být v boji s ruskými okupanty převratnou změnou. USA se přiklání k vyslání systémů jako součásti většího balíčku vojenské a bezpečnostní pomoci Ukrajině, který by podle CNN mohl být oznámen již příští týden.

Píše se na Deník.cz