Domácí

Muž měl kvůli sázkám vylákat z lidí i firem miliony! Nepodvedl i vás?

Muž měl kvůli sázkám vylákat z lidí i firem miliony! Nepodvedl i vás?
Zdroj: Mediafax

Policisté obvinili 43letého muže z Náchodska z velmi rozsáhlého podvodu. Z nejméně 31 lidí a firem vylákal přes sedm milionů korun, jeden z poškozených měl muži poskytnout celkem 122 půjček v celkově hodnotě kolem dvou a půl milionu korun. Kriminalisté předpokládají, že se zdaleka nejedná o konečné číslo, prosí další poškozené, aby se ozvali.

Kriminalisté zahájili trestní stíhání 28. května, 43letého muže z Náchodska viní z velmi rozsáhlého podvodu a úvěrového podvodu. Na vyšetřování pracovali více než rok, přišli celkem na 31 fyzických osob a společností, které měl muž podvést.

Obviněný si podle vyšetřovatelů půjčoval peníze, od některých poškozených i opakovaně, trestné činnosti se měl muž dopustit celkem ve 180 případech v období od ledna 2015 do února 2018.

"Zjistili přitom, že si půjčoval peníze buď od svých známých, společností nebo ve většině případů od jednatelů či zástupců společností, se kterými obviněný v rámci svého zaměstnání obchodně jednal. Jeden z poškozených dokonce muži zapůjčil finanční částku přibližně 2,5 milionů korun postupně v rámci 122 půjček," popsala mluvčí policie Lucie Konečná.

Muž měl uzavírat úvěry, které neměl možnost splácet. "S přihlédnutím k jednotlivým datům půjček a úvěrů je možné rovněž konstatovat, že měly být používány na sázky v řádech milionů korun ročně u sázkových kanceláří," doplnila Konečná.

Související obsah

Podle vyšetřovatelů způsobená škoda přesahuje 7,1 milionů korun. Není vyloučeno, že se nejedná o konečnou částku, policie nevylučuje, že se přihlásí další poškození. Ti mohou kontaktovat náchodské kriminalisty na lince 158 nebo na čísle 974 534 340.

Obviněnému nyní v případě prokázání viny a odsouzení hrozí až osm let ve vězení.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za 1,26 bilionu korun.

Píše se na Deník.cz