Domácí

Muž měl kvůli sázkám vylákat z lidí i firem miliony! Nepodvedl i vás?

Muž měl kvůli sázkám vylákat z lidí i firem miliony! Nepodvedl i vás?
Zdroj: Mediafax

Policisté obvinili 43letého muže z Náchodska z velmi rozsáhlého podvodu. Z nejméně 31 lidí a firem vylákal přes sedm milionů korun, jeden z poškozených měl muži poskytnout celkem 122 půjček v celkově hodnotě kolem dvou a půl milionu korun. Kriminalisté předpokládají, že se zdaleka nejedná o konečné číslo, prosí další poškozené, aby se ozvali.

Kriminalisté zahájili trestní stíhání 28. května, 43letého muže z Náchodska viní z velmi rozsáhlého podvodu a úvěrového podvodu. Na vyšetřování pracovali více než rok, přišli celkem na 31 fyzických osob a společností, které měl muž podvést.

Obviněný si podle vyšetřovatelů půjčoval peníze, od některých poškozených i opakovaně, trestné činnosti se měl muž dopustit celkem ve 180 případech v období od ledna 2015 do února 2018.

"Zjistili přitom, že si půjčoval peníze buď od svých známých, společností nebo ve většině případů od jednatelů či zástupců společností, se kterými obviněný v rámci svého zaměstnání obchodně jednal. Jeden z poškozených dokonce muži zapůjčil finanční částku přibližně 2,5 milionů korun postupně v rámci 122 půjček," popsala mluvčí policie Lucie Konečná.

Muž měl uzavírat úvěry, které neměl možnost splácet. "S přihlédnutím k jednotlivým datům půjček a úvěrů je možné rovněž konstatovat, že měly být používány na sázky v řádech milionů korun ročně u sázkových kanceláří," doplnila Konečná.

Související obsah

Podle vyšetřovatelů způsobená škoda přesahuje 7,1 milionů korun. Není vyloučeno, že se nejedná o konečnou částku, policie nevylučuje, že se přihlásí další poškození. Ti mohou kontaktovat náchodské kriminalisty na lince 158 nebo na čísle 974 534 340.

Obviněnému nyní v případě prokázání viny a odsouzení hrozí až osm let ve vězení.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

USA uvolní zákaz cestování občanům z EU a Velké Británie

Spojené státy americké uvolní od listopadu zákaz cestování do země občanům z Evropské unie a Velké Británie. Uvolnění se však bude týkat pouze plně očkovaných cestujících, informují Financial Times.

Píše se na Deník.cz