Zahraničí

Vesmírná loď Dragon 2 je na cestě k ISS. Veze nové solární panely

Z Floridy ve čtvrtek večer odstartoval Falcon 9, který vynesl nákladní loď Dragon 2. Ta následně dopraví několik tun materiálu, zásob a vědeckých experimentů k Mezinárodní vesmírné stanici.

Falcon 9 s lodí Dragon 2 společnosti SpaceX byl připraven na start z Kennedyho vesmírného centra na Floridě už ve středu. Ve čtvrtek v 19:29 následně odstartoval.

  

První stupeň Falconu 9 opět úspěšně přistál na lodi Of Course I Still Love You, která kotvila v Atlantiku.

Související obsah

Loď Dragon 2 v rámci 22. zásobovací mise doveze na Mezinárodní vesmírnou stanici tuny zásob a také řadu vědeckých experimentů. Jeden z nich by měl například přispět k vývoji lepších léků pro boj s onemocněním ledvin.

Součástí nákladu jsou také první dva ze šesti nových solárních panelů, které budou nainstalovány během vesmírných vycházek naplánovaných na červen. Výrazně by se pak měly zlepšit energetické možnosti stanice.

K vesmírné stanici by měla loď Dragon 2 dorazit v sobotu, k ISS by se měla připojit automaticky.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Z Benziny se stane Orlen

Po více než 60 letech mění název nejrozsáhlejší síť čerpacích stanic Benzina. Polský vlastník ji přejmenuje na Orlen. Čerpací stanice se již od ledna jmenovaly Benzina Orlen, Benzina teď z názvu vymizí úplně. Pod novým názvem se objeví prvních několik stanic v prosinci. Změna názvu se bude týkat rovněž čerpacích stanic Benziny na Slovensku.

Píše se na Deník.cz