Krimi

Zloděj autobusů řádil už v 16 letech, tehdy i svezl a zkasíroval pasažéra

Případ autobusového fantoma má pokračování. Ve středu TV Nova informovala o mladíkovi, který o víkendu ukradl v Brně autobus a jezdil s ním po okolí na výlety. Ukázalo se, že by mohl mít na svědomí další krádež autobusu několik dní předtím. Navíc jde podle informací TV Nova o stejného člověka, který ukradl dva autobusy už v 16 letech a dojel s nimi z Brna až na Kladensko. Tehdy dokonce svezl a zkasíroval pasažéra.

Má rád autobusy. Hodně má rád autobusy. Že nejsou jeho, mu nevadí. Kvůli vyjížďce kradeným autobusem kolem Brna s následnou bouračkou policisté jednadvacetiletého mladíka zadrželi. Na svědomí by ale mohl mít i jinou akci o pár dní dříve. Někdo si na brněnské Zvonařce "půjčil" autobus, najel desítky kilometrů a otlučený ho vrátil zpět.

"Policisté prověřují, zda by pachatelem nemohl být například nedávno obviněný jednadvacetiletý mladík," potvrdila policejní mluvčí Petra Hrůzová.

Kariéru autobusáka-partyzána začal už v pubertě. V šestnácti na útěku z výchovného ústavu sebral v Brně autobus a odjel za kamarádem přes půl republiky do Libušína na Kladensku. I tehdy způsobil nehodu, když naboural do domu.

Související obsah

Naložil kamaráda a hurá do Brna pro nový autobus. Cestou přes Kladno svezli nic netušícího pasažéra a zpět do Libušína. Tam ho zastavila policie kvůli zapnutým mlhovkám.

Mladík má za sebou vězení i několik zákazů řízení. To ho ale nezastavilo. Brněnští autobusáci teď mohou být klidnější, fantoma soud pro jistotu uklidil do vazby. Za několik trestných činů mu hrozí až pětileté vězení.

Řídit umí. Na to, že by ho nějaký dopravní podnik s jeho minulostí zaměstnal, ale může asi zapomenout.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Píše se na Deník.cz