Krimi

Oheň na střeše vyhnal lidi z bytovky v Hoříně z postelí, 34 evakuovaných

Plameny šlehající ze střechy vyhnaly v noci na pátek v Hoříně na Mělnicku z postelí obyvatele velkého bytového domu. Evakuováno muselo být všech 34 nájemníků, jeden spal tak tvrdě, že mu hasiči byli nuceni vyrazit dveře.

Oheň probudil obyvatele objektu s více než dvaceti byty v části obce Brozánky před půlnocí.

“Slyšel jsem praskání ve ventilačce, šel jsem se podívat z okna a uviděl plameny šlehající ze střechy,“ popsal TV Nova Ondřej. Zalarmoval sousedy, hasiče už zavolal někdo z nich.

“Na chodbě plameny ani kouř nebyly, mysleli jsme, že hoří byt v podkroví, ale šlo to z půdy,“ doplnil. Panika podle něj nevypukla, jen jeden z nájemníků spal tak tvrdě, že mu hasiči museli vyrazit dveře.

Hasiči hned po příjezdu vyhlásili druhý stupeň poplachu a společně s policisty evakuovali všech 34 nájemníků z obou vchodů a jejich drobná zvířata. Devadesátiletou důchodkyni snesli i s invalidním vozíkem

Související obsah

“Zásah probíhal jak vnitřkem budovy, tak zvnějšku pomocí výškové techniky,“ řekl velitel zásahu Petr Janda z HZS Mělník. Nikdo se nezranil, jen starou paní na místě ošetřili záchranáři.

Dva z bytů se staly neobyvatelnými. “Propadl se nám strop. Nestačila jsem si ani nic vzít, ještě jsme se tam vraceli pro štěňátka, to už byl všude kouř,“ uvedla žena z nejvíce poškozeného bytu. “Vrátit domů se nemůžu, přijel si pro mě syn,“ dodala.

Související obsah

Devět hasičských jednotek dostalo oheň pod kontrolu za několik desítek minut. Poté hasiči rozebírali ohořelé části střechy a dohašovali skrytá ohniska. Nakonec vše prohlédli termokamerou. Nad ránem se mohli nájemníci až na výjimky vrátit do svých bytů.

Příčinu vzniku ohně bude zkoumat vyšetřovatel spolu s požárními specialisty dopoledne. Škoda zatím nebyla vyčíslena.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz