Zahraničí

Prohlídka královského šatníku! K vidění jsou i svatební šaty Diany

V pátek začala v Londýně v Kensingtonském paláci výstava královských šatů. Návštěvníci se mohou podívat i na svatební šaty princezny Diany. Královský šatník zahrnuje také róby královny Alžběty II. a expozice návštěvníkům umožní i nahlédnout na výrobu šatů pro členy královské.

Jednoznačně nejzajímavějším kouskem výstavy jsou svatební šaty princezny Diany. Ta se v překrásných šatech provdala v roce 1981 za prince Charlese. Šaty jsou zdobené krajkami, perlami a flitry.

Vlečka svatebních šatů byla sedm metrů dlouhá a při cestě na svatební obřad se princezně v kočáru pomačkala. Před vstupem do katedrály vlečku na poslední chvíli upravovali módní návrháři.

Výstava s názvem Royal Style in the Making je v Kensingtonském paláci k vidění až do 22. ledna 2022. "Expozice přibližuje intimní vztah mezi módním návrhářem a královským klientem. Odhaluje proces tvorby několika nejdůležitějších na míru šitých oděvů v historii," uvedli autoři výstavy na jejím oficiálním webu.

Související obsah

Dianiny svatební šaty se pravidelně ocitají v žebříčcích nejslavnějších svatebních šatů historie. "Šaty navrhli David a Elizabeth Emanuelovi speciálně pro červencovou svatbu v roce 1981. Součástí róby byla 7,6 metru dlouhá vlečka, která zaplnila uličku v katedrále svatého Pavla," informace uvedl portál BBC.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz