Domácí

Lída z Prahy: Poště jsem zaplatila za zásilku, zamlčeli mi, že ji nelze doručit

Lída z Prahy: Poště jsem zaplatila za zásilku, zamlčeli mi, že ji nelze doručit
Zdroj: Profimedia

Zaplacená zásilka i po několika týdnech stále ležela na poště. Podle výpovědi čtenářky TN.cz Česká pošta o tom, že zásilky do některých zemí nevozí, zákazníky neinformuje, ačkoliv by to podle mluvčího pošty dělat měli.

Paní Lída z Prahy rozesílá poštou drobné dárkové předměty. V 11. května tak donesla na Českou poštu v Praze razítko směřující do Austrálie. Na poště dle jejích slov zásilku přijali jako obvykle. Velmi ji pak překvapilo, když se jí začátkem června ozvala klientka, že jí nic nepřišlo.


Lída tedy začala po zásilce, za kterou zaplatila 112 korun, pátrat. Když volala na poštu, tak jí řekli, že je zásilka uložená v depu, kde si ji může vyzvednout.


Na veškeré poštovní služby do Austrálie totiž v současnosti platí embargo. "Nejsou k dispozici možnosti dopravy zásilek, které byly už před zastavením příjmu zásilek dosti omezené z důvodů celosvětové pandemie. Ze stejného důvodu je nyní zastaven příjem veškerých typů zásilek do této země od 24. května 2021," objasnil mluvčí České pošty Ivo Vysoudil.

Související obsah


Lídě ale vadí, že jí o tom nikdo neřekl, či jinak neinformoval. Ani na poště, ani později. A podle její výpovědi o tom nikdo nezpravil ani její známé, kteří služeb pošty využili, a to ani po datu, kdy začalo embargo oficiálně platit.


"Co jsem dnes komunikovala s lidmi, se kterými se znám a kteří také posílají zásilky do zahraničí, tak říkali, že včera také odesílali do Austrálie a bez problémů jim to vzali na poště. Takže zatím se to tam přijímá," řekla ve čtvrtek pro TN.cz Lída. S cílovou adresou v Austrálii je podle dat pošty uloženo v depu k pátku celkem 268 zásilek.

"Ve chvíli, kdy je přijímání zásilek pozastaveno, tak není možné zásilku přijmout. O tomto faktu samozřejmě pracovník klienta informuje. Dále máme povinnost tyto informace zveřejnit na webových stránkách. V době šíření koronaviru byla situace v doručování zásilek do zahraničí velmi komplikovaná a často se měnila. Kromě ukončení přijímání zásilek do některých zemí tedy dochází v některých případech i ke zpožďování doručení," odpověděl na dotaz TN.cz Vysoudil.


Omezení poštovních služeb platí v současnosti do několika desítek zemí. A nejsou mezi nimi jen odlehlé destinace, ale i místa v Evropské unii či v Evropě. Od loňského března jsou třeba omezené některé poštovní služby do Francie, od letošního března je možné na Faerské ostrovy posílat pouze expresní zásilky (EMS). Kompletní seznam zemí, pro něž platí omezení, najdete na těchto stránkách České pošty.
 

Máte nepříjemný zážitek s Českou poštou? Piště nám na zpravy@nova.cz nebo na náš facebook.

Česká pošta se rozdělí se na dva podniky, oznámil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Podívejte se na květnovou reportáž TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz