Domácí

Čarodějka vyhrožovala černou magií! Žena jí ze strachu poslala stovky tisíc

Čarodějka vyhrožovala černou magií! Žena jí ze strachu poslala stovky tisíc
Zdroj: Profimedia

Zoufalá žena z Brněnska se na začátku roku rozhodla řešit svoje problémy s použitím magie. Vybrala si ale špatnou čarodějku. Žena, kterou znala jen přes internet, si ji totiž omotala kolem prstu a vylákala z ní stovky tisíc korun. Poškozené navíc vyhrožovala, že proti ní použije černou magii.

Kriminalistům z Jihomoravského kraje se podařilo vypátrat trojici pachatelů, kterým měla naletět zoufalá žena z Brněnska. Na začátku roku řešila rodinné problémy a chtěla je vyřešit černou magií.

Přes sociální sítě se podle policie kontaktovala se ženou, která měla pomocí čar a kouzel podobné případy v minulosti řešit. "Pro záchranu své rodiny musela nešťastná žena plnit pokyny elektronické čarodějky a ta pro ni zase vykonávala speciální rituály. Za své služby si nechávala velmi dobře zaplatit, v průměru deset tisíc denně. Z vlastních úspor takto vysoký honorář dokázala nešťastnice platit jen krátce, proto si zařídila půjčku v nebankovním sektoru," uvedl mluvčí police David Chaloupka.

"Pokud by tak neučinila a s čarami skončila, tak by se podle opakovaných sděleních čarodějky vykonávané rituály černé magie zákonitě obrátily proti ní samotné. Očekávaný výsledek se však nedostavil a po zaručených radách šamanky problém spíše vygradoval. Podvodnice však nechtěla přijít o svůj zdroj příjmů a tak ženě domluvila další zaručený rituál u kolegyně africké šamanky," pokračoval mluvčí policie.

Že jde o podvod, žena zjistila asi po měsíci. Důvody k zasílání peněz totiž byly stále absurdnější. Šamanka například požadovala peníze na dva kartony cigaret nebo na zlatý prsten, pro potřebu rituálu. Poškozená přišla celkem o částku téměř 330 tisíc.

Související obsah

Kriminalistům trvalo jen několik týdnů, aby vypátrali pravděpodobné viníky. "K pachatelům je dovedla především analytická práce s bankovními účty, na které žena požadované prostředky platila. Hlavním aktérem podvodného jednání je 41letá žena, kterou kriminalisté viní z podvodu. Jejího 23letého syna pak z legalizace výnosů z trestné činnosti. Stejně tak 20letou příbuznou. Oba totiž jednoznačně věděli, že získávané peníze pochází z trestné činnosti," dodal Chaloupka.

Oblíbený trik je i neexistující dědictví. O peníze kvůli němu přišel například muž z Přerovska:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz