Domácí

"Za svou minulost se nestydíme!": KSČM jde do voleb s kampaní pěti P

Komunistická strana Čech a Moravy (KSČM) v pátek na pražském Střeleckém ostrově zahájila kampaň před podzimními sněmovními volbami. A o nové voliče a křesla v Poslanecké sněmovně bude KSČM usilovat s novým sloganem "Šance na nový začátek".

Pomoc, Péče, Právo, Podmínky a Příroda. S těmito takzvanými pěti P v pátek komunisté odstartovali svoji předvolební kampaň. "Za svou minulost se nestydíme, opravdu představujeme novou šanci pro budoucnost České republiky," hlásal předseda strany Vojtěch Filip.

Na čele kandidátek bude třetina žen, hned čtyři. "Podstata té naší kampaně je v tom, že KSČM představuje práci jako nejzákladnější měřítko hodnot. Tzn. práci pro rodinu, pro obec, společnost - která má smysl, která dává šanci na nové výsledky," vysvětlil šéf KSČM.

"Máme patnáct poslanců. Patnáct poslanců je obhajoba, všechno, co je navíc, je vítězství. Děláme všechno pro to, aby jich bylo více než patnáct," vzkázal místopředseda strany Petr Šimůnek.

Související obsah

Při zahájení předvolební kampaně KSČM se tradiční třešně objevily jen na propagačních materiálech. "Kampaň bude podle mého velice tradiční. Propagační materiály vypadají většinou méně progresivně, nevidíme zde žádné výrazné změny a strana si to vzhledem k cílové skupině nemůže ani dovolit," vysvětlila marketingová odbornice Alžběta Králová.

Podle volebního průzkumu společnosti Median by komunisté v podzimních volbách získali šestiprocentní podporu voličů.

"Přidat potřebným, ubrat bohatým." Co dalšího k programu KSČM řekl místopředseda strany Stanislav Grospič? Podívejte se:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz