Domácí

Houbařská sezóna startuje! V lese už najdete dokonce i první hřiby

Houbařská sezóna startuje! V lese už najdete dokonce i první hřiby

Houbařská letní sezóna se pomalu rozjíždí. Doposud jste v lese mohli najít hlavně čirůvky májovky nebo závojenky podtrnky, nyní už ale vlivem teplejším nocí narazíte i na první hřibovité houby.

"Posíláme něco málo z dnešního průzkumu. Pomalinku začínají," pochlubil se v sobotu košíkem plným hub muž z Chomutovska. Podle mykoložky Terezy Tejklové se dá očekávat, že po bouřkách a vydatných deštích, před kterými varuje i Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), bude úroda ještě bohatší.

"Zatím je to hodně lokální. Kde víc pršelo, tam začínají růst i hřibovití – včetně hřibů dubových, objevují se ale i kováři," upozornila mykoložka.

Rostou houby také u vás? Pochlubte se nám svým úlovkem. Fotografie můžete posílat na zpravy@nova.cz nebo do zpráv na našem facebookovém profilu TN.cz.


Související obsah


 

"Zaznamenala jsem i nějakého kozáka, křemenáče, tedy zástupce takového toho časného léta," lákala svými slovy do lesa Tejklová. Ještě stále navíc můžete narazit na typické jarní houby - čirůvky májovky a závojenky podtrnky.

Podle Tejklové je třeba počítat s tím, že zatím je na mnoha místech stále sucho a hledání tak i v některých ověřených lokalitách může být obtížnější. To by se ale brzy mělo změnit s příchodem dešťových srážek. "Určitě pomůže, že se zvedají i noční teploty," dodala na závěr mykoložka.

 

Houbaři už v květnu hlásili, že mají žně! Taková sezóna tu prý nebyla roky a v lesích najdete poklady. Podívejte se na reportáž:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Francie kvůli ponorkám povolává velvyslance z Austrálie a USA

Francie poprvé v historii povolala své velvyslance v Austrálii a Spojených státech ke konzultacím do Paříže. Díky novému bezpečnostnímu partnerství těchto velmocí a Velké Británie v Indo-Pacifiku, které má být protiváhou čínským mocenským ambicím, přišla Francie o mnohamiliardovou zakázku na dodávku konvenčních ponorek pro Austrálii. Ta místo nich hodlá koupit od USA ponorky s jaderným pohonem.

Píše se na Deník.cz