Domácí

Netradiční zásah hasičů. V Praze chytali uprchlého páva

Netradiční zásah hasičů. V Praze chytali uprchlého páva
Zdroj: HZS Praha

I když hasiči často vyjíždějí k požárům či nehodám, při nichž jde o život, k jejich práci patří i zásahy, které nejsou zdaleka tak dramatické. Třeba ti pražští v sobotu dvakrát v krátkém časovém rozestupu vyráželi ke zvířatům. Zatímco u kočky slavili úspěch, páv na výletě jim dokázal zmizet.

Jedním takovým zásahem se pražští hasiči pochlubili v sobotu na twitteru, kdy vyráželi k pávovi na procházce. "Páva jsme se pokusili s odchytovou službou chytit v Hostivaři. Drze se procházel po parapetu domu. Nepomohla ani vodní sprcha, páv chvíli poletoval z parapetu na parapet a pak odletěl neznámo kam," popsali hasiči výjezd.

Dokonce uznali, že přidrzlý opeřenec je dokázal porazit 1:0 na body.

Opoznání běžnější zásah je čekat v sobotu také v pražském Karlíně. "Utekla kočka Růženka před agresivním psem na strom. Přijeli jsme jí na pomoc. Po krátkém vyjednávání jsme Růženu přesvědčili, že pod stromem už je bezpečno a že ji vezmeme za jejím majitelem," napsali na twitteru.

Související obsah

Zároveň ke krátké zprávě připojili i dvě fotografie, na nichž je vidět, jak vyjukanou číču hasiči sundávají ze stromu za pomoci plošiny. Na dotaz vtipálka, zda by nestačilo kočku ze stromu spláchnout hadicí, mluvčí hasičů Martin Kavka reagoval, že takhle to bylo šetrnější.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz