Naše Česko

Série závodů Běhej lesy se vrací, lidé mohli přispět postižené Aničce

Série bežeckých závodů Běhej lesy je po koronavirové pauze zpátky a navíc pomáhá spolu s Nadací Nova. Sobotní závod se běžel ve Slavkovském lese na západě Čech a kamery Televize Nova byly u toho.

Odstartováno. Série závodů na čerstvém vzduchu po lesních cestách právě začala. A lidé, kteří přijeli do Slavkovského lesa, byli na běhání jaksepatří natěšení. "Lesy, rybníky, jsme tady podruhé a zase jsme si to přišli užít," svěřil se jeden z účastníků.

Do lesů vyrazili nejmenší běžci v deset hodin dopoledne, další kategorie startovala přesně o hodinu později. "Máme tady tratě od benjamínků, dětských kategorií až po dvacetičtyřkilometrovou trasu," vypočítala Míša Sikorová z Běhej lesy.

Související obsah

A právě nejdelší závod začínal přesně v pravé poledne. Pro rekreační běžce byl nachystaný ještě jedenáctikilometrový závod. Celý den pak mohli lidé ve stanu Nadace Nova přispět postižené Aničce. "Chceme všem strašně moc poděkovat, že se vůbec takhle rozhodli nás podpořit," neskrývala dojetí maminka Ladislava Kodlová.

Letos by se mělo v rámci série Běhej lesy uskutečnit ještě sedm závodů. Ten nejbližší bude už za tři týdny na Vysočině, kde se poběží i maratonských 43 kilometrů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz