Krimi

Vyděšený pes se zaběhl, starosta ho nechal zastřelit. Vše řeší policie

Hodně neobvyklý případ vyšetřuje policie v obci Kámen na Havlíčkobrodsku. Starosta tam nechal zastřelit zaběhlého psa, kterého vyplašila bouřka a schoval se do boudy. Starosta usoudil, že zvíře je nemocné a agresivní. A nechal ho utratit. Že by pes byl nebezpečný, ale svědkové popírají.

"Najednou tam byl pes. Hodný, vyplašený, neútočil. Naopak se snažil přede mnou utíkat. Na základě toho jsme kontaktovali pana starostu," popsal začátek celého příběhu jeden ze svědků.

Muž vyděšeného psa nakrmil a čekal, že starosta vypátrá majitele. Ten přijel, ale podle svědků sám bez veterináře usoudil, že pes je nemocný a agresivní. "Ve finále to dopadlo tak, že přijel chlap s malorážkou a zastřelil psa v boudě," popsal svědek.

Do boudy střelec vypálil několik ran a cizího psa nemilosrdně popravil. Padnout mělo sedm výstřelů. Starosta postup hájí. "Pes byl bez známky, agresivní, starší, tak jsme pozvali mysliveckou stráž a pak jsme to vyhodnotili tímto způsobem," uvedl Petr Pipek.

Související obsah

Po boxerce už tou dobou ale pátrala její majitelka - důchodkyně ze dva kilometry vzdálené obce Tis. Fenku prý vyděsila bouřka. "Starosta mrtvého psa nechal odtáhnout a zakopat," doplnila Dagmar Kubištová z Ligy na ochranu zvířat ČR.

"Usmrtit psa může myslivecká stráž pouze při honitbě a ve vzdálenosti 200 metrů od nejbližší usedlosti. Tento čin odsuzujeme," nechala se slyšet mluvčí Českomoravské myslivecké jednoty Andrea Güttlerová.

Případ už řeší policie s podezřením na týrání zvířete. Majitelka psa se podle sousedů psychicky zhroutila. Starostovi i myslivci teď hrozí až dvouleté vězení.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Píše se na Deník.cz