Zahraničí

Mrtvého chlapečka vyplavilo moře. Norové už zjistili, co se mu stalo

Mrtvého chlapečka vyplavilo moře. Norové už zjistili, co se mu stalo
Zdroj: Profimedia

Norská policie definitivně potvrdila, že tělo nalezené na Nový rok patří 15měsíčnímu chlapečkovi Artinovi z Íránu. Po smrti jsou i jeho příbuzní, kteří se s ním snažili přes Lamanšský průliv dostat do Velké Británie. Ostatky teď převezou do chlapcovy rodné země.

Loďka, na níž se kurdsko-íránská rodina snažila dostat z břehů Francie do Velké Británie, ztroskotala v Lamanšském průlivu už loni v říjnu. Zahynuli dva dospělí a dvě děti, po ročním chlapci Artinovi se slehla zem.

Tělo nezletilého 1. ledna vyplavilo moře u norského břehu a policie v pondělí potvrdila, že patří ztracenému chlapečkovi, upozornil portál BBC. Naděje zbylých příbuzných, že se Artin najde živý, tak definitivně zhasla.

Konečně ale vědí, co se mu stalo. Nikoho nenapadlo, že ho vlny zanesou až k Norsku. Tamější policii identifikace trvala tak dlouho proto, že se neměli pořádně čeho chytit. "Neměli jsme nahlášené pohřešované dítě, nekontaktovali nás ani žádní příbuzní," řekla vrchní vyšetřovatelka Camilla Waageová.

Jedinou stopou bylo pro norskou policii chlapcovo oblečení. "Jeho modrý overal nebyl norské značky, takže jsme pracovali s tím, že nepochází z Norska," doplnila Waageová.

Související obsah

Zapojit se museli forenzní specialisté z fakultní nemocnice v Oslu, kteří provedli DNA analýzu. Ta ukázala, že se jedná o Artina. Úřady se potom spojily s jeho příbuznými v Íránu, kde ho také v nejbližších dnech pohřbí.

Při loňské nehodě lodi v Lamanšském průlivu zemřeli jeho otec Rasoul, maminka Shiva a sourozenci Anita a Armin. Cestovalo na ní 15 dalších migrantů, kteří přežili a skončili v několika nemocnicích ve Francii. 

U břehů Libye měli větší štěstí, ze člunu jich zachránili přes 200:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Kateřina Šimáčková zvolena soudkyní Evropského soudu pro lidská práva

Shromáždění Rady Evropy v úterý podle informací České justice zvolilo Kateřinu Šimáčkovou novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva (ESLP) za Českou republiku. Šimáčková se stane třetím soudcem ESLP za Českou republiku. Úřadu se ujme po Aleši Pejchalovi, kterému končí mandát 31. října.

Píše se na Deník.cz