Domácí

Otec usnul při smažení hranolků, život příbuzným zachránil 15letý syn

Otec usnul při smažení hranolků, život příbuzným zachránil 15letý syn
Zdroj: HZS Pardubického kraje

Otce z Lichkova na Orlickoústecku v noci na pondělí přepadla chuť na hranolky. Pustil se do smažení, během nějž však usnul v obývacím pokoji. Nepříjemný zápach naštěstí probudil 15letého syna. Ten už našel kuchyňskou linku v plamenech, na místo tak spěchali hasiči. Jeden z členů rodiny má popálené ruce a skončil v nemocnici.

Obrovským neštěstím mohlo skončit noční smažení hranolků v rodinném domě na Orlickoústecku. Muž během něj totiž usnul a kuchyň se vzápětí ocitla v plamenech.

"Otce chytla mlsná, rozhodl se, že si usmaží hranolky, ale při smažení usnul v obývacím pokoji," uvedla mluvčí hasičů Jana Poláková. Nepříjemný zápah probudil okolo jedné hodiny ráno jeho 15letého syna.

Chlapec vzbudil otce, který začal požár hasit, ostatní členové rodiny zatelefonovali na tísňovou linku. Na místo dorazily tři hasičské jednotky. Incident se úplně bez následků neobešel, jeden člověk má popálené ruce a skončil v nemocnici.

„Při příjezdu hasičů byla již celá rodina před domem a požár uhašen, my jsme provedli průzkum termokamerou a jedné zraněné osobě poskytli předlékařskou pomoc. Bylo velké štěstí, že se jejich syn probudil včas, zachránil život sobě i rodičům," řekl velitel zásahu Jan Faltus.

Související obsah

Škodu hasiči předběžně vyčíslili na 240 tisíc korun. "Příčina vzniku požáru je pravděpodobně nedbalost při použití elektrického spotřebiče," konstatoval vyšetřovatel hasičů Jaroslav Kubíček.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz