Domácí

Kvůli zastřelení psa míří výhrůžky na hlavu starosty. Ale úplně jiné obce

Kvůli zastřelení psa míří výhrůžky na hlavu starosty. Ale úplně jiné obce
Zdroj: Google Maps

Čtenáře TN.cz a diváky TV Nova velmi zasáhl případ zastřeleného psa v obci Kámen na Havlíčkobrodsku. Někteří lidé si ale ve svém hněvu zaměnili dvě místa na mapě a zasílají kritické až výhrůžné zprávy do obce Kámen na Pelhřimovsku.

Rozhořčení některých lidí nad případem zastřelení psa v Kameni dosáhlo takové míry, že se uchýlili k vulgárním komentářům i výhrůžkám. Zlost jim bohužel zastřela orientační dovednosti a znalosti práce s mapou, spletli si tak Kámen na Havlíčkobrodsku s Kamenem na Pelhřimovsku. Obě obce jsou na Vysočině.


"Netýká se to naší obce, ani našeho pana starosty Josefa Dvořáka (nez., pozn. red.)! Zastřelen byl pes v obci Kámen na Havlíčkobrodsku a my věříme, že bude viník po právu potrestán," napsala na facebook pelhřimovského Kamene místostarostka Zlata Vobinušková (nez.).


Pro redakci TN.cz také přiblížila obsah nevhodných komentářů. "Jedná se hlavně o výhrůžky panu starostovi na facebooku, některý ve zprávách, někdy na obecní profil nasdíleli odkaz na článek a pod tím se začaly objevovat komentáře. Protože stránky spravuji, tak jsem na to odpovídala. Někdo se omluvil, někdo ale nereagoval," řekla.


Na adresu starosty pelhřimovského Kamene mířily i brutální výzvy násilí. "Panu starostovi vyhrožovali zastřelením a podobně. Že co udělal tomu psovi, tak mu to udělají taky," přiblížila místostarostka.

Související obsah


Obec zatím věc nechce řešit s policií, na facebooku ale všechny diskutující vyzvala, aby s výhrůžkami přestali. Pokud se tak nestane, přistoupí k trestnímu oznámení. "Od té doby nám zatím nepřibyla žádná další výhrůžka," dodala místostarostka v úterý krátce po poledni. Uživatel Rudolf obci navrhl, ať si změní jméno. "Dobrý vtip. Stačí se podívat na mapu nebo adresu," reagovala obec.


Psa v havlíčkobrodském Kameni nechal zastřelit tamní starosta Petr Pipek (nez.) na konci května. Fenka boxera z vedlejší obce se schovala v boudě u jednoho z domů v obci, podle Pipka odmítala odejít a byla čím dál víc agresivní. Více si přečtěte v tomto článku na TN.cz.
 

Zde se podívejte na reportáž TV Nova o zastřelení psa v Kameni na Havlíčkobrodsku:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Česko za pátek eviduje 17 659 nově potvrzených případů covidu-19

V pátek v Česku přibylo 17 659 případů covidu, což je o 2 700 méně než před týdnem. Nejvíce nakažených na 100 000 obyvatel je momentálně v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště, Olomouc a Žďár nad Sázavou. V nemocnicích se s covidem aktuálně léčí 6 786 pacientů, z toho 1 052 s těžkým průběhem. Vyplývá to z údajů, které zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví.

Píše se na Deník.cz