Domácí

Krejčířova vila v Černošicích chátrá. Zájem o ni nemá ani stát

Dříve luxusní vila Radovana Krejčíře v Černošicích dál chátrá. Nemovitost, která měla kdysi hodnotu až 400 milionů korun, je v současnosti útočištěm bezdomovců. Krajský soud v Praze zamítl žalobu manželky odsouzeného podnikatele, která požadovala, aby vilu převzal stát.

Rozlehlý pozemek v Černošicích u Prahy a na něm kdysi honosná vila, v níž bývalo třeba i akvárium s živým žralokem. V současnosti je zpustošená a areál se nedaří prodat. Hodnota stále klesá. A vilu už nechce ani stát.


Krejčířova rodina dříve uvedla, že nejsou schopni se o nemovitost starat a zabezpečit ji proti vandalům. Situaci ale prozatím nechtějí komentovat, dokud nebude rozhodnutí soudu pravomocné. Krejčířova manželka se snažila už začátkem roku přepsat vilu na stát.

Související obsah


"Krajský soud v Praze se s jejím názorem neztotožnil a žalobu zamítl. Nyní poputuje k Vrchnímu soudu v Praze, protože žalobkyně podala odvolání,“ řekla tisková mluvčí soudu Hana Černá.


"Krejčířova vila není téma, kterým by se vedení města jakkoliv zabývalo. Ale budeme rádi, až nemovitost bude mít řádného majitele a jméno našeho města se konečně přestane v médiích zmiňovat ve spojení s Radovanem Krejčířem,“ vysvětlil starosta Černošic Filip Kořínek (Věci černošické).


"Náš úřad už v srpnu loňského roku obdržel oznámení o zahájení řízení před katastrálním úřadem ohledně návrhu na opuštění nemovitosti a my jsme s takovým návrhem nesouhlasili a ani nemohli,“ doplnila mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Michaela Tesařová.


Majetek, který je zatížen exekucemi, není totiž možné převést na jiného vlastníka a jakkoliv s ním nakládat.

Související obsah


Radovan Krejčíř je momentálně ve vězení v Jihoafrické republice, kde si odpykává 35letý trest za únos, pokus o vraždu a držení drog. Odsouzen byl i v Česku, ale ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) už dříve řekl, že by jeho vydání a návrat do Česka považoval za bezpečnostní riziko.

Soňa Barabášová, ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Francie kvůli ponorkám povolává velvyslance z Austrálie a USA

Francie poprvé v historii povolala své velvyslance v Austrálii a Spojených státech ke konzultacím do Paříže. Díky novému bezpečnostnímu partnerství těchto velmocí a Velké Británie v Indo-Pacifiku, které má být protiváhou čínským mocenským ambicím, přišla Francie o mnohamiliardovou zakázku na dodávku konvenčních ponorek pro Austrálii. Ta místo nich hodlá koupit od USA ponorky s jaderným pohonem.

Píše se na Deník.cz