Domácí

Krejčířova vila v Černošicích chátrá. Zájem o ni nemá ani stát

Dříve luxusní vila Radovana Krejčíře v Černošicích dál chátrá. Nemovitost, která měla kdysi hodnotu až 400 milionů korun, je v současnosti útočištěm bezdomovců. Krajský soud v Praze zamítl žalobu manželky odsouzeného podnikatele, která požadovala, aby vilu převzal stát.

Rozlehlý pozemek v Černošicích u Prahy a na něm kdysi honosná vila, v níž bývalo třeba i akvárium s živým žralokem. V současnosti je zpustošená a areál se nedaří prodat. Hodnota stále klesá. A vilu už nechce ani stát.


Krejčířova rodina dříve uvedla, že nejsou schopni se o nemovitost starat a zabezpečit ji proti vandalům. Situaci ale prozatím nechtějí komentovat, dokud nebude rozhodnutí soudu pravomocné. Krejčířova manželka se snažila už začátkem roku přepsat vilu na stát.

Související obsah


"Krajský soud v Praze se s jejím názorem neztotožnil a žalobu zamítl. Nyní poputuje k Vrchnímu soudu v Praze, protože žalobkyně podala odvolání,“ řekla tisková mluvčí soudu Hana Černá.


"Krejčířova vila není téma, kterým by se vedení města jakkoliv zabývalo. Ale budeme rádi, až nemovitost bude mít řádného majitele a jméno našeho města se konečně přestane v médiích zmiňovat ve spojení s Radovanem Krejčířem,“ vysvětlil starosta Černošic Filip Kořínek (Věci černošické).


"Náš úřad už v srpnu loňského roku obdržel oznámení o zahájení řízení před katastrálním úřadem ohledně návrhu na opuštění nemovitosti a my jsme s takovým návrhem nesouhlasili a ani nemohli,“ doplnila mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Michaela Tesařová.


Majetek, který je zatížen exekucemi, není totiž možné převést na jiného vlastníka a jakkoliv s ním nakládat.

Související obsah


Radovan Krejčíř je momentálně ve vězení v Jihoafrické republice, kde si odpykává 35letý trest za únos, pokus o vraždu a držení drog. Odsouzen byl i v Česku, ale ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) už dříve řekl, že by jeho vydání a návrat do Česka považoval za bezpečnostní riziko.

Soňa Barabášová, ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea mobilizuje armádu a zintenzivňuje trasování

Severní Korea musela mobilizovat armádu, aby zajistila distribuci léků na covid a nasadila více než 10 000 zdravotnických pracovníků, aby pomohli s trasováním nakažených, informuje Reuters s odkazem na státní média KCNA. V zemi vypukla epidemie covid-19, kterou potvrdila teprve minulý týden, což vyvolává obavy z velké krize kvůli nedostatku vakcín a odpovídající zdravotnické infrastruktury. Ústředí státní nouzové epidemické prevence hlásilo dalších 269 510 lidí s příznaky horečky, čímž se celkový počet zvýšil na 1 483 060, zatímco počet obětí vzrostl od pondělního večera na 56, uvedla KCNA.

Krátká zpráva

USA souhlasí se zmírněním sankcí vůči Kubě z Trumpovy éry

Američtí představitelé oznámili plány na zmírnění tvrdých sankcí uvalených na Kubu bývalým prezidentem Donaldem Trumpem. Nová opatření schválená Bidenovou administrativou budou zahrnovat rozšíření amerických konzulárních služeb na Kubě, zrychlení udělování amerických víz pro Kubánce a zrušení stropu pro posílání finančních prostředků posílaných migranty v USA rodinným příslušníkům na Kubě, který dříve nesměl přesáhnout 1 000 dolarů jednou za tři měsíce.

Píše se na Deník.cz