Domácí

Krejčířova vila jde už po sedmé do dražby! Má hodnotu přes 42 milionů

Černošická vila uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře jde znovu do dražby. V současné době má hodnotu přes 42 milionů korun, ale pořídit se dá za polovinu. Podle realitních makléřů ale není reálné ji prodat ani za sníženou cenu. Podnikatel Krejčíř z Česka uprchnul v roce 2005 při domovní prohlídce a od té doby jeho sídlo chátrá.

Kdysi luxusní vila se během let proměnila v ruinu. Krejčíř si v domě za 400 milionů korun užíval třeba dva bazény, squash a kdysi i legendární akvárko se žralokem.

Po patnácti letech chátrání byl pro velkolepé sídlo posledním hřebíčkem loňský požár a možná právě proto ho stále nikdo nechce.

Související obsah

"V pořadí už sedmá dražba vily proběhne šestého srpna a zájemce si ji může koupit za jednadvacet milionů korun.

Nový majitel by sice získal dva a půl tisíce metrů čtverečních pozemku na lukrativním místě, ale tím by to podle realitních makléřů končilo. Dům se prý téměř nevyplatí opravovat.

"Při té minimální ceně 21 milionů se ještě musí připočíst například deset milionů za demolici vily a přitom takovýto čistý pozemek se v této lokalitě pohybuje kolem dvanácti milionů,“ upřesnil makléř Radomír Kočí.

Radovan Krejčíř si v současné době v Jihoafrické republice odpykává pětatřicetiletý trest za pokus o vraždu, únos a obchod s drogami.

"Ministerstvo spravedlnosti požádalo Jihoafrickou republiku o vydání Radovana Krejčíře do České republiky již v červnu 2007,“ řekl mluvčí ministerstva spravedlnosti Vladimír Řepka.

Související obsah

"Čekal by ho lepší trest, protože porovnejme 35 let a 15 let v České republice. Taky jde samozřejmě o to, že by mohl být blíž své rodině,“ poznamenal odborník na Radovana Krejčíře Jaroslav Kmenta.

Africkému státu by vydání Krejčíře ušetřilo spoustu peněz za soudní řízení, speciální ochranku, převozy a pobyt ve vězení. Do této chvíli za něj v přepočtu zaplatili už přes tři sta milionů korun.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Cestující si odmítla nasadit roušku, letadlo nad Atlantikem se muselo vrátit do Miami

Let společnosti American Airlines směřující o Londýna se ve středu musel kvůli jedné cestující vrátit zpět do Miami. Kapitán Boeingu 777 tak rozhodl poté, co si žena podle federálního nařízení odmítla nasadit roušku. Po přistání ji z letadla odvedla policie a žena byla zařazena na americký interní seznam osob, kterým je odepřen vstup na palubu letadla, informovala agentura AP s odkazem na vyjádření aerolinek.

Krátká zpráva

Kamion převážející výbušniny se střetl s motorkou, výbuch zabil nejméně 17 lidí

Nejméně 17 lidí přišlo v Ghaně o život a dalších 59 bylo zraněno při explozi kamionu, který převážel výbušniny. Podle agentury AFP byl výbuch byl následkem dopravní nehody, při které došlo ke střetu s motocyklem. Masivní exploze vytvořila na místě srážky hluboký kráter a srovnala se zemí desítky budov v okolí.

Píše se na Deník.cz