Domácí

Potíže Arenbergera nekončí! Úřady prověřují šest trestních oznámení

Problémy bývalého ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za ANO) ohledně majetkových poměrů nekončí. Vrchní státní zastupitelství přijalo sedm trestních oznámení ohledně nevyjasněného vlastnictví různých nemovitostí. Právě kvůli nejasnostem ohledně majetku přišel Arenberger o post ministra.

"Kdybych mohl požádat, už mě trošičku nechte v klidu,“ nechal se slyšet exministr zdravotnictví Petr Arenberger.

V současné době už legendární prosba na jedné z posledních tiskových konferencí v roli ministra zřejmě nezafungovala. Policisté a několik pražských žalobců teď totiž pracuje na šesti trestních oznámeních kvůli jeho majetkovým poměrům.

Související obsah

Oznámení původně bylo sedm, jedno z nich ale státní zástupce odložil kvůli procesním chybám, které autor neopravil. Zbylými se už ale úřady zabývají. "Evidujeme jedno oznámení, kterým se zabýváme. Nic bližšího ale vzhledem k probíhajícímu šetření uvádět nebudeme,“ řekla policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Bývalý ministr zdravotnictví Arenberger žádost o rozhovor na kameru odmítl, prý chce mít rádiový klid. Poslal ale vyjádření v textové zprávě. Oznámením prý nepřikládá velký význam. "Moje majetkové poměry jsou podle auditorů a právníků v pořádku, není se čeho obávat. Navíc na doporučení pana ministra Vojtěcha (za ANO) si žádám o bezpečnostní prověrku k potvrzení mých slov,“ napsal.

Nejasné majetkové poměry exministra stály křeslo. Podle některých zdrojů vlastní více než 160 nemovitostí, oficiálně jich ale na začátku svého ministrování přiznal jen zlomek. "To, jestli jsem zapomněl, bylo způsobeno hlavně tím, že jsem požádal svého právníka, aby mi to udělal,“ hájil se Arenberger.

Související obsah

Nová trestní oznámení mají prověřit nejenom Arenbergerův majetek, ale i jeho šéfování ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Tramvaj se v pražských Dejvicích srazila s osobním autem

Pražské záchranné složky zasahovaly v sobotu u dopravní nehody tramvaje s osobním autem v ulici Jugoslávských partyzánů. Srazily se před 11. hodinou. "Jednalo se o tramvaj č. 8. Řidič auta byl lehce zraněný," řekla pro TN.cz mluvčí pražských policistů Eva Kropáčová. Je mu 41 let, doplnila mluvčí záchranářů Jana Poštová. Hasiči na twitteru uvedli, že muž byl zaklíněný a povedlo se jim ho vyprostit.

Píše se na Deník.cz