Domácí

Chystáte se vyrazit k vodě? Na těchto koupalištích si dejte pozor!

Chystáte se vyrazit k vodě? Na těchto koupalištích si dejte pozor!
Zdroj: Getty Images

Teploty v Česku rostou a lidé vyráží k vodě. Hygienici proto začali měřit kvalitu vody v přírodních koupalištích. Ne všude je však voda kvalitní. Některým místům je lepší se vyhnout, protože po koupání hrozí zdravotní problémy.

Ministerstvo zdravotnictví ve spolupráci s hygienickými stanicemi monitorují okolo 200 přírodních koupališť. Většina lokalit má aktuálně kvalitní vodu vhodnou ke koupání. Ty jsou na mapě označeny modrým smajlíkem. Bez obav si tak můžete zajít zaplavat například do vodní nádrže Orlík u kempu Trhovky, nádrže Lipno nebo Nové Mlýny.


Zhoršená kvalita vody (zelený smajlík), která ale není nijak nebezpečná, vás čeká například na koupališti ve volné přírodě Džbán v Praze nebo ve vodní nádrži Čerťák na Novojičínsku.


Citlivější lidé by se neměli vydávat na místa s oranžovým smajlíkem, která označují zhoršenou jakost vody. Problémy by plavci mohli mít například po návštěvě Velkého rybníku na Karlovarsku, rybníku Hejtman nacházející se na Jindřichohradecku nebo vodní nádrže Těrlicko na Karvinsku.

Související obsah


V některých lokalitách ale voda neodpovídá hygienickým požadavkům. Červeně jsou zaznačena místa s vodou nevhodnou ke koupání. "To nedoporučujeme zejména těhotným ženám, lidem trpícím na alergie a těm s oslabenou imunitou,“ varují odborníci.


Špatná voda je například ve Staňkovském rybníku na Jindřichohradecku a koupališti Chrastava na Liberecku.


Měření hygienici provádí každé dva týdny, hlídá se výskyt sinic, průzračnost vody a další ukazatele. Interaktivní mapu, která bývá pravidelně aktualizována, naleznete na webu koupacivody.cz. Každé koupaliště si můžeme rozkliknout a zjistit bližší informace o kvalitě vody.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Tálibán nakázal televizním moderátorkám, aby měly zahalenou tvář

Afghánské televizní moderátorky a další ženy vystupující na obrazovce budou muset mít zahalenou tvář. Dekret s nařízením vydalo vládnoucí hnutí Tálibán a bude platit od 21. května. Po povinném zakrytí tváře na veřejnosti, cestování pouze v mužském doprovodu a uzavření středních škol pro dívky je to další omezení žen v zemi.

Píše se na Deník.cz