Domácí

Pod kapotou auta se usadil exotický had. Zoo teď hledá jeho majitele

Pod kapotou auta se usadil exotický had. Zoo teď hledá jeho majitele
Zdroj: Zoo Hluboká

Zoo v Hluboké nad Vltavou se ujala užovky, která vlezla do motoru auta a cestovala v něm až do Českých Budějovic, kde ji odchytli hasiči. Zoologická zahrada teď hledá majitele hada. Vzhledem k tomu, že se jedná o exotickou užovku červenou, která ve volné přírodě v Česku nežije, ztratila se patrně nějakému chovateli.

Řidič jsou zvyklí a připravení na všelijaké situace. To, že naleznou v motoru auta více než metrového hada, ale mezi ně obvykle nepatří. Obzvlášť v případě, kdy je černým pasažérem exotické zvíře pocházející z dalekých končin.

Tuto zkušenost má za sebou šofér, který si z Kaplice do Českých Budějovic na konci května přivezl užovku červenou. "Užovku jsme odchytli a odvezli do zoo v Hluboké nad Vltavou," oznámili jihočeští hasiči.

Užovku hasiči odchytávali v Českých Budějovicích před nemocnicí

Zdroj: HZS Jihočeského kraje

Podle zoo přicestoval had s největší pravděpodobností právě z Kaplice, kde majitel auta parkoval poblíž tamního domova důchodců. Není jisté, zda se užovky někdo zbavil, anebo se dostala na svobodu svépomocí, nicméně vzhledem k tomu, že se nejedná o druh žijící v Česku, někomu patrně patřila.

Související obsah

Zoo teď proto hledá majitele do ruda zbarveného hada. "Pokud se mezi vámi najde majitel, ať se přihlásí na tel. 732 126 550," vyzvala zahrada veřejnost na sociálních sítích.

Užovka červená je jedním z nejčastěji chovaných hadů vzhledem ke své nenáročnosti. Má klidnou povahu a není jedovatá, kousnutí nebývá příliš bolestivé. V české přírodě bychom ji hledali marně, žije totiž na jihovýchodě Spojených států a okrajově také v Mexiku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Slovensko chce prodloužit lockdown do 16. prosince

Celoplošný lockdown pro všechny by měl na Slovensku pokračovat ještě do 16. prosince, navrhuje tamější ministerstvo zdravotnictví. V pondělí to bude schvalovat vláda, informoval portál TVnoviny.sk. Potom by se uzávěra týkala už jen nenaočkovaných. Pro lidi s vakcinací nebo pro ty, kteří prodělali covid-19, by se část obchodů a služeb otevřela. Od 25. prosince by se přidaly i hotely, restaurace mají zůstat zavřené.

Krátká zpráva

Rakousko má nového kancléře

Dosavadní ministr vnitra Karl Nehammer se v pondělí stal kancléřem Rakouska. V čele vlády nahradil Alexandera Schallenberga. Stal se tak třetím kancléřem za poslední dva měsíce. Schallenberg nahradil v této pozici 11. října Sebastiana Kurze. Ten skončil kvůli podezření z korupce. Poté, co Kurz z politiky odešel, rozhodl se rezignovat i Schallenberg.

Píše se na Deník.cz