Domácí

Česko zasáhly bouřky. Meteorologové varovali před přívalovým deštěm

Česko zasáhly bouřky. Meteorologové varovali před přívalovým deštěm
Zdroj: Profimedia

Silné bouřky a přívalové srážky zasáhly ve středu odpoledne jih Čech. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) kvůli tomu vydal výstrahu.

V okresech Prachatice a Strakonice v Jihočeském kraji řádily ve středu odpoledne silné bouřky. "Podle radarového odhadu srážek spadlo v bouřkách během posledních 3 hodin kolem 60 milimetrů srážek. Na stanici Husinec bylo naměřeno 53 mm/3h," uvedli meteorologové kolem 17. hodiny.

Související obsah

Podle ČHMÚ hrozil vysoký stupeň nebezpečí. Výstraha před velmi silnými bouřkami s přívalovým deštěm platila v okresech Prachatice a Strakonice do středečních 19 hodin.

Výstraha

Zdroj: ČHMÚ

Meteorologové kvůli tomu lokálně očekávali přívalový déšť s možným intenzivním odtokem vody ze svahů. Hrozilo také rychlé rozvodnění malých toků a suchých koryt, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů, podemletí komunikací nebo jejich zanesení unášeným materiálem apod.

Pokud vás bouřky zasáhly, tak nám pošlete fotografie a videa na email zpravy@nova.cz. Do předmětu napište "bouřka". Posílat můžete i do zpráv na našem Facebooku

Podívejte se na středeční předpověď počasí:

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz