Domácí

Česko zasáhly bouřky. Meteorologové varovali před přívalovým deštěm

Česko zasáhly bouřky. Meteorologové varovali před přívalovým deštěm
Zdroj: Profimedia

Silné bouřky a přívalové srážky zasáhly ve středu odpoledne jih Čech. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) kvůli tomu vydal výstrahu.

V okresech Prachatice a Strakonice v Jihočeském kraji řádily ve středu odpoledne silné bouřky. "Podle radarového odhadu srážek spadlo v bouřkách během posledních 3 hodin kolem 60 milimetrů srážek. Na stanici Husinec bylo naměřeno 53 mm/3h," uvedli meteorologové kolem 17. hodiny.

Související obsah

Podle ČHMÚ hrozil vysoký stupeň nebezpečí. Výstraha před velmi silnými bouřkami s přívalovým deštěm platila v okresech Prachatice a Strakonice do středečních 19 hodin.

Výstraha

Zdroj: ČHMÚ

Meteorologové kvůli tomu lokálně očekávali přívalový déšť s možným intenzivním odtokem vody ze svahů. Hrozilo také rychlé rozvodnění malých toků a suchých koryt, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů, podemletí komunikací nebo jejich zanesení unášeným materiálem apod.

Pokud vás bouřky zasáhly, tak nám pošlete fotografie a videa na email zpravy@nova.cz. Do předmětu napište "bouřka". Posílat můžete i do zpráv na našem Facebooku

Podívejte se na středeční předpověď počasí:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny "svého" politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimir Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny "svého", tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz