Domácí

Česko zasáhly bouřky. Meteorologové varovali před přívalovým deštěm

Česko zasáhly bouřky. Meteorologové varovali před přívalovým deštěm
Zdroj: Profimedia

Silné bouřky a přívalové srážky zasáhly ve středu odpoledne jih Čech. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) kvůli tomu vydal výstrahu.

V okresech Prachatice a Strakonice v Jihočeském kraji řádily ve středu odpoledne silné bouřky. "Podle radarového odhadu srážek spadlo v bouřkách během posledních 3 hodin kolem 60 milimetrů srážek. Na stanici Husinec bylo naměřeno 53 mm/3h," uvedli meteorologové kolem 17. hodiny.

Související obsah

Podle ČHMÚ hrozil vysoký stupeň nebezpečí. Výstraha před velmi silnými bouřkami s přívalovým deštěm platila v okresech Prachatice a Strakonice do středečních 19 hodin.

Výstraha

Zdroj: ČHMÚ

Meteorologové kvůli tomu lokálně očekávali přívalový déšť s možným intenzivním odtokem vody ze svahů. Hrozilo také rychlé rozvodnění malých toků a suchých koryt, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů, podemletí komunikací nebo jejich zanesení unášeným materiálem apod.

Pokud vás bouřky zasáhly, tak nám pošlete fotografie a videa na email zpravy@nova.cz. Do předmětu napište "bouřka". Posílat můžete i do zpráv na našem Facebooku

Podívejte se na středeční předpověď počasí:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Bitcoin zažil strmý pád, cena měny klesla o 70 tisíc korun

Cena digitální měny bitcoin zažila v pátek strmý pád. Může za to krok čínské národní banky, která oznámila, že platby ve virtuálních měnách jsou nezákonné. Hodnota bitcoinu klesla o zhruba 70 tisíc korun na 901 478 korun za kus.

Krátká zpráva

Babiš bude mít příští středu návštěvu, přijede za ním maďarský premiér

Předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) příští středu navštíví maďarský premiér Viktor Orbán. Babiš Orbána přijme v Kramářově vile, kde spolu projednají hospodářskou a průmyslovou spolupráci, obranu, migraci a dopady pandemie covidu-19. Oba premiéři se pak setkají i s vicepremiérem Karlem Havlíčkem (za ANO), maďarským ministrem zahraničních věcí a obchodu Péterem Szijjártem a ministrem pro inovace a technologie Lászlem Palkovicsem. Hlavní náplní jejich setkání bude návštěva společnosti AERO Vochody AEROSPACE, která se zaměřuje na konstrukci a výrobu vojenských a civilních letadel.

Krátká zpráva

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc, nakoupilo samopaly bez tendru

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za nákup bez tendru. Zakázka se týkala nákupu pušek a samopalů pro Policii České republiky. "Ve všech třech případech zadavatel postupoval v jednacím řízení bez uveřejnění, tedy bez jakékoliv soutěže, aniž by byly splněny podmínky pro použití tohoto druhu zadávacího řízení. Celkem takto nakoupil 1 873 souprav zbraní," uvedl předseda ÚOHS Petr Mlsna.

Píše se na Deník.cz