Domácí

Měsíční výhled: Teploty zase klesnou. Začátek prázdnin tropický nebude

Měsíční výhled: Teploty zase klesnou. Začátek prázdnin tropický nebude
Zdroj: Getty Images

Počasí na začátku prázdnin nepotěší milovníky koupání. Na začátku příštího týdne si budeme sice ještě užívat vysokých teplot, pak se ale ochladí. Na konci června a začátkem července se budou teploty pohybovat kolem 20 °C. Vyplývá to z měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

"Předpokládáme, že období od 7. června do 4. července, bude jako celek teplotně průměrné, srážkově průměrné až podprůměrné. Teplotně očekáváme první týden předpovědi průměrný, druhý týden mírně nadprůměrný, třetí a čtvrtý týden poté průměrný až podprůměrný,“ stojí v úvodu měsíčního výhledu.


Meteorologové předpokládají, že v prvním a druhém týdnu budou týdenní průměry nejvyšších denních teplot kolem 24 °C, ve třetím a čtvrtém týdnu poté kolem 22 °C. V noci se mají teploty v následujících čtyřech týdnech pohybovat okolo 11 °C.

Související obsah


V následujících dnech však budou teploty kolísat. Zatímco v úterý mohou přes den teploty vyšplhat až na 28 °C, v průběhu týdne se mírně ochladí a teploměry naměří maximálně kolem 25 °C. Konec týdne a začátek toho nového však bude znovu ve znamení tropických teplot, kdy teploměry budou atakovat hranici až 29 °C.


Přestože by podle předpovědi mělo na Medarda letos pršet, dalších 40 dní deště, jak praví pranostika, se lidé zřejmě bát nemusí. Srážkově by mělo být sledované období průměrné až podprůměrné. V průměru experti očekávají v tomto období srážky s úhrny kolem 75 mm.

Extrémní výkyvy počasí by se letos objevit neměly. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Bitcoin zažil strmý pád, cena měny klesla o 70 tisíc korun

Cena digitální měny bitcoin zažila v pátek strmý pád. Může za to krok čínské národní banky, která oznámila, že platby ve virtuálních měnách jsou nezákonné. Hodnota bitcoinu klesla o zhruba 70 tisíc korun na 901 478 korun za kus.

Krátká zpráva

Babiš bude mít příští středu návštěvu, přijede za ním maďarský premiér

Předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) příští středu navštíví maďarský premiér Viktor Orbán. Babiš Orbána přijme v Kramářově vile, kde spolu projednají hospodářskou a průmyslovou spolupráci, obranu, migraci a dopady pandemie covidu-19. Oba premiéři se pak setkají i s vicepremiérem Karlem Havlíčkem (za ANO), maďarským ministrem zahraničních věcí a obchodu Péterem Szijjártem a ministrem pro inovace a technologie Lászlem Palkovicsem. Hlavní náplní jejich setkání bude návštěva společnosti AERO Vochody AEROSPACE, která se zaměřuje na konstrukci a výrobu vojenských a civilních letadel.

Píše se na Deník.cz