Počasí

O víkendu do Česka dorazí studená fronta. Ochladí se a bude pršet

V Česku nadále panuje teplé počasí s občasnými přeháňkami a ojedinělými bouřkami. V sobotu ale přes území přejde studená fronta, která s sebou přinese více srážek a také ochlazení, které se projeví především v neděli.

Ve čtvrtek bude zpočátku polojasno až jasno, během dne ale bude přibývat oblačnosti a místy meteorologové očekávají přeháňky, ojediněle i bouřky. Teploty se v maximech vyšplhají na 23 až 27 stupňů, na horách v 1000 metrech se budou pohybovat pouze okolo 19.

Páteční počasí bude obdobné. Většinou oblačno, místy přeháňky a ojediněle bouřky. V noci se budou nejnižší teploty pohybovat od 15 do 11 stupňů, přes den v maximech dosáhnou 22 až 26 stupňů.

V sobotu bude oblačno až polojasno, od severozápadu přechodně až zataženo. Na většině území se očekávají přeháňky, ojediněle bouřky. V noci teploty klesnou na 15 až 11 stupňů, přes den bude 23 až 27 stupňů.

Související obsah

"V sobotu přejde přes nás studená fronta, přinese o něco více srážek a také ochlazení, které se projeví v neděli," informuje Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). V maximech se teploty v neděli vyšplhají na 18 až 22 stupňů, v noci nepřesáhnou 13 až 9 stupňů. Obloha bude polojasná až oblačná, na severovýchodě ojediněle přeháňky.

Výhled na příští týden

Začátek příštího týdne bude slunečný. Obloha bude většinou jasná a teploty se přes den opět vyšplhají až na 27 stupňů. Přechodně se očekává oblačno, zejména v úterý a ve čtvrtek, kdy se ojediněle mohou objevit přeháňky. V polovině týdne se oteplí, teploty v maximech dosáhnou až 32 stupňů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Počasí

Důležité Události

Krátká zpráva

Bitcoin zažil strmý pád, cena měny klesla o 70 tisíc korun

Cena digitální měny bitcoin zažila v pátek strmý pád. Může za to krok čínské národní banky, která oznámila, že platby ve virtuálních měnách jsou nezákonné. Hodnota bitcoinu klesla o zhruba 70 tisíc korun na 901 478 korun za kus.

Krátká zpráva

Babiš bude mít příští středu návštěvu, přijede za ním maďarský premiér

Předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) příští středu navštíví maďarský premiér Viktor Orbán. Babiš Orbána přijme v Kramářově vile, kde spolu projednají hospodářskou a průmyslovou spolupráci, obranu, migraci a dopady pandemie covidu-19. Oba premiéři se pak setkají i s vicepremiérem Karlem Havlíčkem (za ANO), maďarským ministrem zahraničních věcí a obchodu Péterem Szijjártem a ministrem pro inovace a technologie Lászlem Palkovicsem. Hlavní náplní jejich setkání bude návštěva společnosti AERO Vochody AEROSPACE, která se zaměřuje na konstrukci a výrobu vojenských a civilních letadel.

Krátká zpráva

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc, nakoupilo samopaly bez tendru

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za nákup bez tendru. Zakázka se týkala nákupu pušek a samopalů pro Policii České republiky. "Ve všech třech případech zadavatel postupoval v jednacím řízení bez uveřejnění, tedy bez jakékoliv soutěže, aniž by byly splněny podmínky pro použití tohoto druhu zadávacího řízení. Celkem takto nakoupil 1 873 souprav zbraní," uvedl předseda ÚOHS Petr Mlsna.

Píše se na Deník.cz