Počasí

O víkendu do Česka dorazí studená fronta. Ochladí se a bude pršet

V Česku nadále panuje teplé počasí s občasnými přeháňkami a ojedinělými bouřkami. V sobotu ale přes území přejde studená fronta, která s sebou přinese více srážek a také ochlazení, které se projeví především v neděli.

Ve čtvrtek bude zpočátku polojasno až jasno, během dne ale bude přibývat oblačnosti a místy meteorologové očekávají přeháňky, ojediněle i bouřky. Teploty se v maximech vyšplhají na 23 až 27 stupňů, na horách v 1000 metrech se budou pohybovat pouze okolo 19.

Páteční počasí bude obdobné. Většinou oblačno, místy přeháňky a ojediněle bouřky. V noci se budou nejnižší teploty pohybovat od 15 do 11 stupňů, přes den v maximech dosáhnou 22 až 26 stupňů.

V sobotu bude oblačno až polojasno, od severozápadu přechodně až zataženo. Na většině území se očekávají přeháňky, ojediněle bouřky. V noci teploty klesnou na 15 až 11 stupňů, přes den bude 23 až 27 stupňů.

Související obsah

"V sobotu přejde přes nás studená fronta, přinese o něco více srážek a také ochlazení, které se projeví v neděli," informuje Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). V maximech se teploty v neděli vyšplhají na 18 až 22 stupňů, v noci nepřesáhnou 13 až 9 stupňů. Obloha bude polojasná až oblačná, na severovýchodě ojediněle přeháňky.

Výhled na příští týden

Začátek příštího týdne bude slunečný. Obloha bude většinou jasná a teploty se přes den opět vyšplhají až na 27 stupňů. Přechodně se očekává oblačno, zejména v úterý a ve čtvrtek, kdy se ojediněle mohou objevit přeháňky. V polovině týdne se oteplí, teploty v maximech dosáhnou až 32 stupňů.

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz