Krimi

Otrávené rybí návnady v Říčanech! Hlídejte si psy i děti, vyzývá radnice

Otrávené rybí návnady v Říčanech! Hlídejte si psy i děti, vyzývá radnice
Zdroj: Profimedia

Neznámý pachatel nastražil v Říčanech u Prahy otrávené rybí návnady. Radnice proto varuje obyvatele, aby si hlídali psy i malé děti. Případem se zabývá policie.

Opatrní by měli být obyvatelé Říčan u Prahy. V okolí totiž někdo rozmístil otrávené návnady. "Bohužel máme výsledky laboratorních rozborů, které potvrzují použití karbofuranu (jedovatý pesticid) v rybí návnadě,“ informovala na webu mluvčí Říčan Kateřina Lauerová.


Maso měli lidé najít na lesní cestičce směrem na Strašín v oblasti nad potokem Rokytka. "Na základě rozborů podalo město trestní oznámení na neznámého pachatele z důvodu obecného ohrožení,“ doplnila Lauerová.

Související obsah


Radnice proto vyzývá občany, aby zvýšili pozornost na procházkách především v lesích a hlídali si své psy i malé děti. Případem se zabývá také policie.


"Situaci mohu potvrdit. Aktuálně se zabýváme nálezem několika otrávených kousků masa,“ řekl TN.cz policejní mluvčí Zdeněk Chalupa.


Karbofuran je velmi účinná složka průmyslového insekticidu (přípravek na hubení hmyzu), který je v Evropské unii (EU) zakázán už od roku 2008. Nesmí se používat ani prodávat. Navzdory tomu jej dodnes hojně využívají traviči k likvidaci zvířat a je velmi nebezpečný. Pro člověka může být i smrtelný.

Policie pátrá po pachateli, který rozhazoval otrávené návnady na Pardubicku. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz