Domácí

Z hejtmanů lidé nejlépe hodnotí Martina Kubu. Pohořel Radim Holiš

Nejlépe hodnoceným hejtmanem je podle průzkumu společnosti SANEP jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS). Nejhůř dopadl zlínský hejtman Radim Holiš (ANO).

Průzkumu se zúčastnilo přes 44 tisíc lidí. Sdružení analýz a empirických průzkumů SANEP ho provedlo začátkem června. Analýza byla zaměřená na spokojenost lidí s prací krajských hejtmanů. Zdá se, že mít křestní jméno Martin, je předpokladem pro funkci hejtmana. Na prvních čtyřech místech jsou totiž právě čtyři Martinové.


Největší důvěru má podle výsledků jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS). Bývalý ministr průmyslu a obchodu je zároveň předsedou Asociace krajů (AKČR) a má důvěru 45,3 % dotázaných. Těsně za ním v počtu kladných hlasů je Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj), hejtman Libereckého kraje.

Související obsah


Ten je hejtmanem už třetí volební období a věří mu 44,5 % dotázaných. Následují Martinové Netolický (ČSSD) a Červíček (ODS) z Pardubického a Královéhradeckého kraje. Oba jsou na tom s důvěrou a kladnými hlasy těsně pod 40% hranicí.


Na opačném konci žebříčku je pak s pouhými necelými 20 % zlínský hejtman Radim Holiš (ANO) a jen o procento víc dostal pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Ten jako primátor hlavního města je ve své pozici na stejné úrovni jako hejtmani, a proto byl i on do žebříčku zařazen.

ls, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz