Domácí

Svíčky a květiny pro Libuši Šafránkovou. Lidé vzpomínají na Popelku

Pohádková Popelka, Barunka z Babičky nebo Jana Turková z filmu Vesničko má středisková. Tak lidé vzpomínají na Libuši Šafránkovou, která zemřela ve středu ve věku 68 let. Herečka si získala srdce mnoha fanoušků. Ti před Činoherním klubem a jejím domem vytvořili pietní místo, aby uctili její památku.

Legendární herečka Libuše Šafránková zemřela ve středu ve věku 68 let. Za svoji kariéru si získala srdce nejen Čechů, ale i diváků v zahraničí. Fanoušci jí ve čtvrtek u Činoherního klubu v Praze vytvořili pietní místo. V tomto divadle působila herečka 23 let.


Obdivovatelé Libuše Šafránkové nosili před divadlo celý den květiny a před vchodem zapalovali svíčky. Další lidé přinesli květiny a svíčky před hereččin dům v pražských Záběhlicích.

Související obsah

Libuše Šafránková se narodila 7. června 1953 v Brně. Vyrůstala ve Šlapanicích nedaleko moravské metropole, v roce 1971 ve městě absolvovala Státní konzervatoř. V té době už hrála ve Státním divadle v Brně. A prknům, jež znamenají svět, zůstala věrná i během své bohaté filmové kariéry. V roce 1972 odešla do Prahy a působila v Činoherním klubu. V letech 1992 až 1994 hrála i v Národním divadle.

Herečka bojovala s rakovinou před lety statečně, podstoupila i náročnou operaci. Ta ji připravila o pětinu plic, nemoc ale tehdy porazila. Šafránková teprve v pondělí oslavila 68. narozeniny. Právě v ten den ji hospitalizovali v pražské nemocnici, kde v úterý podstoupila operaci. Podle syna zemřela ve středu ráno.

Zemřela herečka Libuše Šafránková. Na video TN LIVE se podívejte zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz