Zahraničí

Jediný přeživší pádu lanovky v Itálii už je doma. Řekli mu o smrti rodičů

Jediný přeživší pádu lanovky v Itálii už je doma. Řekli mu o smrti rodičů
Zdroj: Profimedia

Jediný přeživší tragického pádu lanovky v Itálii, pětiletý Eitan, byl konečně propuštěn z nemocnice. Chlapec při tragické nehodě přišel o velkou část rodiny. V lanovce zemřeli jeho rodiče, mladší bratr, babička i dědeček. O jejich smrti už Eitanovi řekli.

Turínská nemocnice ve čtvrtek propustila pětiletého Eitana, který jako jediný přežil pád lanovky na severu Itálie. Tragédie se stala v neděli 23. května a zemřelo při ní 14 lidí. Při nehodě přišli o život i Eitanovi příbuzní. Chlapečka zřejmě zachránil jeho otec, který ho před tvrdým pádem ochránil svým vlastním tělem. 

O malého chlapce se nyní stará jeho teta. Kompletní uzdravení hocha podle lékařů potrvá ještě zhruba dva měsíce. Důležitá bude také psychická péče.

Eitan už se totiž dozvěděl o osudu svých nejbližších. "Pomalu se od svých příbuzných a psychologů dozvídá, co se stalo. Doktoři, odborníci a rodina se společně dohodli na postupu, který je velmi dlouhý a opatrný," řekla italskému deníku La Stampa právnička Cristina Pignová, kterou si najala Eitanova teta. 

Eitan s rodiči a bratrem

Zdroj: Profimedia

Vyšetřování příčin pádu kabiny lanovky zatím pokračuje. Vyšetřovatelé plánují provést zkoušky a rekonstrukce dění v den nehody.

Související obsah

Policie krátce po nehodě zatkla tři muže, jednatele a ředitele firmy, která lanovku provozovala, a šéfa údržby. Podezřelí jsou ze zabití a neúmyslného způsobení hromadné nehody. Soud je ovšem pustil na svobodu, protože proti nim chybí důkazy. Vyšetřování přesto pokračuje.

Podle vyšetřovatelů se při nehodě přetrhlo nosné lano. Navíc nezafungovalo záchranná brzda, která byla zřejmě mimo provoz. 

Na konci května proběhly pohřby některých obětí. Loučení bylo velmi emotivní:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz