Zahraničí

Chorvatsko zasáhlo další silné zemětřesení, chvěly se celé domy

Chorvatsko zasáhlo další silné zemětřesení, chvěly se celé domy
Zdroj: Hrvatski Crveni križ

Zemětřesení o síle 3,5 stupně zasáhlo v pátek ráno oblast Banoviny v chorvatském vnitrozemí. Epicentrum zemětřesení se nacházelo 8 kilometrů jižně od města Petrinje, které zasáhlo ničivé zemětřesení už minulý rok v prosinci.

Obyvatele chorvatského regionu Banovina vyděsilo v pátek v půl druhé ráno zemětřesení. Seismologická služba Chorvatské republiky uvádí, že dosáhlo síly 3,5 stupně.

Podle svědků se nejprve ozvala velká rána a poté následovaly silné otřesy. "Nejdříve se ozval příšerný zvuk a pak se zachvěl celý dům," uvedl svědek pro chorvatský Dnevnik. Naštěstí ale nejsou hlášeny žádné škody.

Související obsah

Tento týden jde už o druhé zemětřesení, které Chorvatsko zasáhlo. První o síle 4,7 stupně vyděsilo lidi v úterý ráno v oblasti Šibeniku. První otřesy byly zaznamenány krátce před šestou hodinou ráno a vylekaly tisíce lidí.

Související obsah

Kvůli zemětřesení byla v celé oblasti pozastavena železniční doprava. Seismologové tehdy varovali, že mohou přijít další otřesy.

Silné zemětřesení zasáhlo oblast poblíž Petrinje také minulý rok v prosinci. Otřesy, které dosáhly síly 6,3 stupně, pocítili podle expertů i lidé v dalších zemích včetně Česka. Přírodní katastrofa způsobila velké materiální škody a vyžádala si sedm lidských životů.

Vzbudila nás obrovská rána, popsal Čech zemětřesení v Chorvatsku. Poslechněte si jeho výpověď:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Fiala navrhne Michala Koudelku na šéfa BIS

Premiér Petr Fiala (ODS) navrhne Michala Koudelku na šéfa Bezpečnostně informační služby. Sněmovní bezpečnostní výbor návrh projedná 3. února. Koudelka zastával funkci ředitele BIS už v letech 2016 – 2021.

Krátká zpráva

Joe Biden vulgárně zareagoval na reportéra, pak mu volal s omluvou

Americký prezident Joe Biden v pondělí vulgárně zareagoval na otázku reportéra Fox News. Novinář Peter Doocy se zeptal: "Myslíte si, že inflace je před volbami politickou přítěží?" Biden odpověděl a následně dodal: "Pitomý zku*vysyn." Nadávku, která neměla být veřejná, ale zachytily mikrofony. Biden později novináři zavolal, aby se mu omluvil.

Píše se na Deník.cz