Krimi

Obžalovali řidiče, který měl zavinit smrt tří silničářů. Nevěnoval se řízení

Státní zástupce obžaloval řidiče kamionu, který měl zavinit smrt tří silničářů. Stalo se to loni v dubnu mezi Ústím nad Labem a Teplicemi. Řidič podle vyšetřovatelů hledal sluneční brýle a ze silnice smetl dodávku a několik zaměstnanců údržby silnic.

Kamion naložený desítkami tun kamene smetl loni v dubnu dodávku silničářů. Ta se odrazila od jiného vozidla a srazila čtyři silničáře, tři z nich zemřeli, čtvrtý utrpěl velmi vážná zranění, se kterými se léčí dodnes. Řidič kamionu se podle obžaloby těsně před nehodou nevěnoval řízení.


"Hlavní příčinou byla nepozornost, pan obviněný nedával pozor, údajně hledal sluneční brýle a přejel do pruhu, který byl uzavřen a pracovali tam silničáři. Byl obviněn hned druhý den po té nehodě," uvedl okresní zástupce Ondřej Langr.

Související obsah


Řidič kamionu vyvázl s lehkým zraněním, s vyšetřovateli prý spolupracoval a litoval, že se řízení nevěnoval naplno. U nehody tehdy zasahoval vrtulník záchranářů, na základnu se ale vracel prázdný, protože trojici sražených silničářů už nešlo zachránit.


Více než roční vyšetřování protáhlo čekání na znalecké posudky. Soud by měl začít ještě během léta, obžalovanému řidiči hrozí až šestileté vězení.

jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz