Domácí

Žebříček nejvíce trendy ulic světa. Pražská Křižíkova je jedenáctá!

Magazín Time Out vydal žebříček 30 nejvíce trendy ulic světa. Lidé je hodnotili podle toho, jestli tam mohou za zábavou, jaké jsou tam restaurace a bary, a zda ulice utužuje místní komunitu. Křižíkova ulice v pražském Karlíně obstála jako jedenáctá. Vyhrála Smith Street v Melbourne.

"Ulice možná v minulosti trpěla zanedbáváním a povodněmi, dnes je ale to ale určitě jedna z pražských ulic, kde to nejvíce žije," popsal pražskou Křižíkovu ulici magazín Time Out. Ulice je jedinečná díky svým secesním fasádám a loftovým bytům. Time Out také zmínil, že Křižíkova ulice je místo jak pro ty, kteří se chtějí v klidu projít se svým pejskem, tak pro ty, kteří si rychle potřebují koupit oběd a pak se vracejí do kanceláří. Křižíkova je zkrátka kombinací všeho.

"Bistra, espresso bary a na Karlínském náměstí u kostela sv. Cyrila a Metoděje si můžete zajít na trhy," doplnil magazín. "Nedávno zrekonstruovaný Negrelliho viadukt bude brzy domovem obchůdků a kulturních prostor, které vzniknou pod jeho oblouky,“ popsal Time Out.

Související obsah

Jako jedno z míst, kam by se měli návštěvníci vydat, Time Out zmiňuje mimo jiné nedaleká Kasárna Karlín. Popisuje, že na nádvoří se mohou lidé potkat s přáteli nebo mohou zajít třeba do letního kina.

Na žebříček nejvíce trendy ulic se zařadila také Passeig de Sant Joan v Barceloně, San Isidro v Havaně, legendární Sunset Boulevard v Los Angeles, Haji Lane v Singapuru nebo 30th Avenue v New Yorku.

Česko patří k nejšťastnějším zemím. Lidé řekli, jestli souhlasí. Na reportáž TV Nova se podívejte zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

USA uvolní zákaz cestování občanům z EU a Velké Británie

Spojené státy americké uvolní od listopadu zákaz cestování do země občanům z Evropské unie a Velké Británie. Uvolnění se však bude týkat pouze plně očkovaných cestujících, informují Financial Times.

Krátká zpráva

Kvůli těžbě v dolu Turow zaplatí Poláci 500 tisíc eur denně

Polsko bude muset kvůli Turowu platit penále 500 tisíc eur denně. Soudní dvůr EU tak vyhověl české stížnosti. Hnědouhelný důl, který měla polská vláda podle EU dávno zavřít, stále funguje kousek od českých hranic. Polská strana nerespektovala předběžné rozhodnutí o přerušení těžby z května. Vyplývá to z tiskové zprávy soudu.

Píše se na Deník.cz