Pardubický kraj

V Poličce sjel náklaďák s přívěsem do rybníka, řidič nehodu nepřežil

Tragickou dopravní nehodu vyšetřují od pátečního dopoledne policisté na Svitavsku. Řidič kamionu skončil i s náklaďákem v rybníku. Přes veškerou snahu záchranářů zemřel.

Nehoda se stala v půl jedenácté dopoledne v Poličce na Svitavsku. "Dnes před půl jedenáctou došlo v Poličce na nábřeží Svobody k dopravní nehodě, kdy řidič nákladního vozidla nejprve naboural do tří zaparkovaných vozidel a poté vyjel z komunikace do rybníka," uvedla mluvčí policie Dita Holečková.


"Řidič nákladního auta z neznámých důvodů narazil do tří osobních vozidel, probořil zábradlí a skončil v rybníku. Muže z kabiny vyprostili hasiči a spolu se zdravotníky začali s resuscitací,“ doplnila mluvčí hasičů Jana Polášková s tím, že muže už se zachránit nepodařilo.

Související obsah

Po nárazu začaly na silnici i do rybníka unikat provozní kapaliny. Místo proto hasiči ošetřili sorbentem. Přesné příčiny nehody policisté vyšetřují. 

Všechny složky Integrovaného záchranného systému zasahovaly také ve středu odpoledne u tragické dopravní nehody na dálnici D11 poblíž 59. kilometru ve směru na Hradec Králové. Zatím z nezjištěných příčin vyjelo osobní auto mimo dálnici a skončilo v poli. V autě cestovalo celkem sedm lidí, dva muži havárii nepřežili.

Obžalovali řidiče, který měl zavinit smrt tří silničářů. Nevěnoval se řízení. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz