TV Nova

Vaříme s Romanem: Nepoužívejte grilovací koření, radí MasterChef

Vaříme s Romanem: Nepoužívejte grilovací koření, radí MasterChef

Tradiční páteční vaření s vítězem MasterChefa 2020 je oblíbenou součástí Snídaně s Novou. Roman Staša tentokrát připravoval žampiony portobello s černým kořenem a kukuřičným salátem. Jestli vás recept láká, můžete se na celý postup podívat ve videích na Nova Plus.

Roman Staša ve Snídani s Novou tentokrát připravoval žampiony portobello s černým kořenem a kukuřičným salátem. Černý kořen je nezvyklá kořenová zelenina, kterou se často lidé bojí v kuchyni používat. Jak chutná? A jak s ní správně pracovat? To všechno se dozvíte ve videu zde.

"Hrozně rychle hnědne, musí se proto rychle ostrouhat a hned hodit na gril," radí Roman. Hnědnutí se dá také vyřešit tím, že se kořen zakápne limetovou šťávou. Podle MasterChefa je ale zkrátka lepší s touto zvláštní surovinou pracovat rychle. Podle moderátorky Veroniky Petruchové chutná skoro jako mrkev.

A jak postupovat při grilování? "Žampiony byste měli vydlabat lžící nebo nožem a naplnit černým kořenem, červenou cibulí a česnekem," popisuje recept Roman. "Důležité je dát žampiony kloboučkem nahoru," varuje. A lidé mají v oblibě používat grilovací koření. Roman je ale zásadně proti. "Prosím vás, nikdy nepoužívejte grilovací koření, nikdy. Nevíte, kolik je tam soli, pepře a co dalšího tam je přidané. Dejte radši svoji sůl, svůj pepř a bylinky," apeluje kuchař.

Související obsah


Jestliže v létě rádi grilujete, určitě se vám budou hodit tyto tipy od MasterChefa. Jak dělat žampiony, aby se úplně nerozpadly? Jak ugrilovat dozlatova kukuřici? A proč je dobré krájet řapíkatý celer na malé kousíčky? Podívejte se na video zde.


Celou Snídani s Novou můžete najít na videoportálu VOYO. A pokud se chcete inspirovat i ostatními Romanovými jídly ze Snídaně, najdete je na Nova Plus.

mb, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu TV Nova

Důležité Události

Krátká zpráva

USA uvolní zákaz cestování občanům z EU a Velké Británie

Spojené státy americké uvolní od listopadu zákaz cestování do země občanům z Evropské unie a Velké Británie. Uvolnění se však bude týkat pouze plně očkovaných cestujících, informují Financial Times.

Krátká zpráva

Kvůli těžbě v dolu Turow zaplatí Poláci 500 tisíc eur denně

Polsko bude muset kvůli Turowu platit penále 500 tisíc eur denně. Soudní dvůr EU tak vyhověl české stížnosti. Hnědouhelný důl, který měla polská vláda podle EU dávno zavřít, stále funguje kousek od českých hranic. Polská strana nerespektovala předběžné rozhodnutí o přerušení těžby z května. Vyplývá to z tiskové zprávy soudu.

Píše se na Deník.cz