Zajímavosti

Vítěz aukce vydražil let do vesmíru s Bezosem. Zaplatil 587 milionů korun

Sedadlo na palubě vesmírné lodi společnosti Blue Origin se vydražilo za 28 milionů dolarů (kolem 587 milionů korun). Vítěz aukce se v červenci podívá spolu s miliardářem Jeffem Bezosem a jeho bratrem Markem do vesmíru.

Soutěž o místo na palubě vyvrcholila v sobotu živou aukcí. Hned na začátku se objevila nabídka na 4,8 milionu dolarů. Částky však eskalovaly a po zahájení telefonické aukce nabídka stoupla na více než 20 milionů dolarů. Konečná cena byla známá jen pár minut po zahájení.


Podle portálu The Guardian totožnost vítěze, který se připojí k zakladateli Amazonu Bezonovi a jeho bratrovi při cestě do vesmíru, však zatím nebyla zveřejněná.

Související obsah


Ze západního Texasu má raketa New Shepard odstartovat 20. července. V kapsli je celkem šest míst. Firma ale zatím neuvedla, kdo další se letu zúčastní. Tato cesta má být přelomovým okamžikem v úsilí amerických firem o novou éru komerčních letů do vesmíru.


"Od svých pěti let jsem snil o cestě do vesmíru a 20. července se na ni vydám se svým bratrem. Největší dobrodružství s mým nejlepším přítelem,“ nechal se slyšet Bezos. Miliardář na konci června oficiální odstoupí z postu generálního ředitele Amazonu.


Spolu s dalšími boháči Bezos závodí o to, komu se jako prvnímu podaří odcestovat mimo zemskou atmosféru. Kromě něj se o to snaží také Elon Musk nebo Richard Branson.

SpaceX přivezla na vesmírnou stanici malé chobotničky. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz