Zahraničí

Muž zapomněl, že už je ženatý. Manželku požádal o ruku znovu

Muž zapomněl, že už je ženatý. Manželku požádal o ruku znovu
Zdroj: Thinkstockphotos

Příběh jak z filmu prožívá pár ze Spojených států. Peter Marshall (56) trpí Alzheimerovou chorobou a kvůli tomu zapomněl, že má manželku Lisu. Nezapomněl ale, že ji miluje a tak ji o ruku požádal znovu. Pár dokonce uspořádal druhou svatbu.

Peter Mashall má Alzheimerovu chorobu, kvůli které ztratil většinu vzpomínek. Navzdory jeho zhoršujícímu se stavu ho manželka Lisa nikdy neopustila a stála po jeho boku.

Lisa americkému webu NBC News New York Times řekla, že Peter pravidelně zapomíná, že je jeho manželkou. Vždy si ale pamatuje, že je jeho "oblíbenou osobou."  Prý je to tím, že jsou jejich srdce propojená.

Dokazuje to i příběh, který se nedávno odehrál, když se manželé dívali na televizi. Zrovna sledovali svatební scénu, když Peter ukázal na obrazovku a řekl "udělejme to."

Související obsah

Lisa byla v šoku. "Zeptala jsem se, jestli se chce oženit. Řekl ano a měl na tváři obrovský úsměv. On totiž neví, že jsem jeho žena. Jsem jen jeho oblíbená osoba," popsala Lisa.

Se svatbou ale nakonec souhlasila, protože Petera miluje. "Jsem nejšťastnější žena na světě. Bylo to dokonalé. Nemohla jsem snít o lepším dni a nepamatuji si, kdy jsem Petera viděla naposledy tak šťastného,“ popsala Lisa jejich druhý svatební den.

Peter si bohužel už na druhou svatbu nepamatuje. V den svatby se ale k Lise naklonil a zašeptal jí "děkuji, že jsi zůstala."

Pacientům s Alzheimerovou chorobou by mohl pomoci nový lék. Některým odborníkům se ale nelíbí:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz