Domácí

Přes Česko opět přejíždí jednotky USA, budou tu několik dní

Přes Česko se opět přesouvají vojáci armády Spojených států amerických. V několika následujících dnech bude možné na českých silnicích spatřit dohromady 600 vojáků s více než 200 kusy vojenské techniky. Jednotky se vrací ze společného cvičení Saber Guardian 2021.

První američtí vojáci se při návratu z Maďarska dostali na území ČR v neděli večer. Další jednotky budou následovat.

Kolem 600 vojáků, kteří převáží 200 kusů vojenské techniky, se dělí na menší skupiny, aby se v Česku co nejméně omezil provoz na silnicích.

Přesun přes ČR by měl zabrat několik dní, poslední americké jednotky by měly odjet do Německa 17. června. Česká armáda, která se také účastnila mezinárodního cvičení, poskytuje logistickou podporu.

Související obsah

Americké jednotky překračovaly území České republiky už na konci května, směřovaly na mezinárodní cvičení Saber Guardian 2021, které se uskutečnilo v rámci aliančního cvičení NATO Defender 2021.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Francie kvůli ponorkám povolává velvyslance z Austrálie a USA

Francie poprvé v historii povolala své velvyslance v Austrálii a Spojených státech ke konzultacím do Paříže. Díky novému bezpečnostnímu partnerství těchto velmocí a Velké Británie v Indo-Pacifiku, které má být protiváhou čínským mocenským ambicím, přišla Francie o mnohamiliardovou zakázku na dodávku konvenčních ponorek pro Austrálii. Ta místo nich hodlá koupit od USA ponorky s jaderným pohonem.

Píše se na Deník.cz