Zahraničí

Američtí výsadkáři omylem zaútočili v Bulharsku na výrobnu olivového oleje

Ani při lisování olivového oleje nemusí být nuda. Potvrdit to mohou pracovníci malé soukromé firmy nedaleko bulharského Plovdivu, na kterou z ničeho nic zaútočilo komando po zuby ozbrojených amerických výsadkářů.

Incident se odehrál během květnového společného cvičení jednotek NATO. Velení americké armády se za něj omluvilo, informovala ve středu televize CNN.

Američtí vojáci ze 173. výsadkové brigády cvičili několik dní na bývalém letišti Češněgirovo. Spolu s bulharskými kolegy měli obsadit a zajistit bunkry a budovy v celém areálu.

Související obsah

Když přepadli a chtěli „vyčistit“ jeden z objektů vedle letiště, zjistili, že uvnitř několik zaměstnanců v poklidu lisuje olivový olej. Byl to omyl, malá továrna nebyla součástí výcvikového prostoru.

“Upřímně se omlouváme podniku a jeho zaměstnancům,“ uvedlo americké velení v prohlášení s tím, že si z chyby vezme poučení, aby se podobný případ neopakoval.

Související obsah

Při akci nepadl jediný výstřel a nikdo nebyl zraněn. Zřejmě k tomu přispěl i fakt, že pracovníci nebyli schopni žádného pohybu a jen na vojáky překvapeně zírali.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Slovensko chce prodloužit lockdown do 16. prosince

Celoplošný lockdown pro všechny by měl na Slovensku pokračovat ještě do 16. prosince, navrhuje tamější ministerstvo zdravotnictví. V pondělí to bude schvalovat vláda, informoval portál TVnoviny.sk. Potom by se uzávěra týkala už jen nenaočkovaných. Pro lidi s vakcinací nebo pro ty, kteří prodělali covid-19, by se část obchodů a služeb otevřela. Od 25. prosince by se přidaly i hotely, restaurace mají zůstat zavřené.

Krátká zpráva

Rakousko má nového kancléře

Dosavadní ministr vnitra Karl Nehammer se v pondělí stal kancléřem Rakouska. V čele vlády nahradil Alexandera Schallenberga. Stal se tak třetím kancléřem za poslední dva měsíce. Schallenberg nahradil v této pozici 11. října Sebastiana Kurze. Ten skončil kvůli podezření z korupce. Poté, co Kurz z politiky odešel, rozhodl se rezignovat i Schallenberg.

Píše se na Deník.cz