Domácí

Rozloučení se Šafránkovou bude i pro fanoušky. Rodina zveřejnila datum

Rozloučení se Šafránkovou bude i pro fanoušky. Rodina zveřejnila datum
Zdroj: Profimedia

Poslední rozloučení s Libuší Šafránkovou nakonec bude i pro fanoušky. Sbohem své oblíbené herečce budou moct dát v pátek 25. června v kostele sv. Anežky na pražském Spořilově. Zádušní mše bude o týden později ve Šlapanicích u Brna, kde herečka vyrůstala.

Pohřeb se státními poctami rodina Libuše Šafránková minulý týden odmítla, s ministerstvem kultury se ale nakonec domluvila na veřejném rozloučení. Mluvčí resortu Michaela Lagronová to řekla TN.cz s tím, že poslední sbohem proběhne 25. června.

Fanoušci budou moct vzdát čest své oblíbené herečce v kostele sv. Anežky na pražském Spořilově. "Maminka si nepotrpěla na velkou pozornost a cenila si soukromí. Vím ale, že by určitě stála o to, aby ti, kteří ji měli rádi, měli možnost se s ní rozloučit na místě, kam ráda přes 30 let chodila," vysvětlil syn Šafránkové Josef Abrhám mladší.

Ve stejný den se uskuteční také pohřeb, ten ale proběhne pouze v rodinném kruhu. Ve Šlapanicích u Brna, kde Šafránková vyrůstala, bude 2. července zádušní mše. Abrhám ml. slíbil, že další detaily zveřejní v příštích dnech.

Související obsah

"Chtěl bych všem, kteří si na maminku vzpomněli, co nejupřímněji touto cestou poděkovat. Naše rodina prožívá toto nelehké období velmi bolestně a všechna vaše slova účasti jsou pro nás silnou podporou. V této těžké chvíli bych vás chtěl zároveň poprosit o ohleduplnost k soukromí naší rodiny," doplnil hereččin syn.

Poslední sbohem se Šafránkovou zmínila i její velká kamarádka Dagmar Havlová. "Dnes mně volal syn Josef, že mám napsat datum posledního rozloučení pro ty, kdo měli Libušku rádi. Bude to 25. 6. v kostele a na louce kolem kostela sv. Anežky v Praze na Spořilově," uvedla na facebooku.

Šafránková nečekaně zemřela minulou středu ráno. V pondělí ještě stihla oslavit 68. narozeniny, potom jela do Všeobecné fakultní nemocnice na Karlově náměstí. Prý se potýkala se zdravotními problémy souvisejícími s jejím bojem s rakovinou plic z roku 2014.

Jaká byla Libuška Šafránková, když zhasly kamery. Kolegové vzpomínají:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Odborníci uklidňují, omikron nebude horší než delta

Dle dosavadních zjištění je „téměř jisté“, že covidová mutace omikron nevyvolává těžší průběh nemoci než varianta delta, spíše by to mohlo být naopak, i když je nakažlivější, prohlásil epidemiolog a poradce americké vlády Anthony Fauci. Podobně se vyjádřil představitel Světové zdravotnické organizace Michael Ryan, který nepochybuje o tom, že současné vakcíny ochrání i v případě omikronu před těžkou formou onemocnění koronavirem.

Píše se na Deník.cz