Zajímavosti

Manévry kolem pohřbu Josefa Abrháma: Tři měsíce po smrti ho stále neuložili

Manévry kolem pohřbu Josefa Abrháma: Tři měsíce po smrti ho stále neuložili
Josef Abrhám na pohřbu Šafránkové ve Šlapanicích Zdroj: Martin Hykl/CNC/Profimedia

Legendární herec Josef Abrhám zemřel už před 89 dny, k věčnému odpočinku ho však pozůstalí ještě neuložili. A počká si na to téměř další tři měsíce. Rozhodla o tom jeho starší sestra Boca.

Josef Abrhám po vleklých zdravotních potížích naposledy vydechl 16. května v mělnické nemocnici. Poslední rozloučení proběhlo až tři týdny poté a už tři měsíce se čeká i na uložení hercovy urny do rodinného hrobu v Kunovicích na Uherskohradišťsku. Stát se tak má až na Dušičky.

Ani jedno však není náhoda. Smuteční obřad se uskutečnil 6. června, kdy uplynul přesně rok od chvíle, kdy se Abrhám naposledy viděl s milovanou manželkou Libuší Šafránkovou. Ta zemřela 7. července 2021 v pražské Všeobecné fakultní nemocnici. 

Související obsah

Stojí za tím sestra legendy českého filmu Boca Abrhámová, zjistil deník Blesk. "Rodiče jsme pochovali na Dušičky a bylo by velmi pěkné, kdyby to tak vyšlo i s Pepou a potom i se mnou. To už je ale na mém synovci. Doufám, že moji vůli vykoná. Budeme tak zase všichni spolu a se svými rodiči," vysvětlila.

Šafránková je však pochovaná jinde, uložili ji do hrobu v jejích rodných Šlapanicích u Brna. Od Kunovic je to přibližně hodina jízdy.

Připomeňte si, jak proběhlo poslední rozloučení s Josefem Abrhámem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz