Domácí

Místo brigády zažil muž mučení a strach o život! Případ řeší policie

Místo brigády mučení a boj o holý život. Takový zážitek za sebou má muž z Ostravy, který si chtěl jen přivydělat. Jenže skončil zavřený ve sklepě a musel slíbit, že bude krást, aby ho zase pustili. Případem už se zabývá policie.

Dva muži šli za svým kamarádem v ostravské čtvrti Zábřeh prosit o brigádu, jenže do jeho bytu se dobývali další dva muži - bratři. Pustili je dovnitř a začala pořádná hádka.

Jeden ze zájemců o brigádu radši odešel, protože se nechtěl pouštět do nějakých sporů. To se ale bratrům nelíbilo a vydali se za ním. V domě ho dostihli a chtěli po něm pervitin, který neměl. Jenže mezitím pronásledovanému muži z kapsy vypadly peníze. Bratři byli rychlejší než on a sebrali je. Tím to ale ještě neskončilo.

Ve sklepě ho měli posadit na lavičku a začít mučit. Muž se dokonce musel vysvléknout jen do spodního prádla a uklidit sklep. Pak ho prý ohrožovali ostrým předmětem. A aby se dostal pryč, musel si kleknout a přísahat, že pro ně bude krást.

Související obsah

"Nakonec vyděšeného muže ze zajetí pustili. Ten celý v šoku zkontaktoval kamarády a nastínil jim, co zrovna prožil. Po naléhání přátel nakonec celou událost oznámil na linku 158," sdělila mluvčí policie Eva Michalíková.

Během pár hodin se je podařilo zadržet. "Komisař podal na oba muže podnět na vzetí do vazby, který byl soudcem akceptován," doplnila Michalíková. Oba muži jsou obvinění z loupeže a vydírání, hrozí jim až desetiletý pobyt za mřížemi.

tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc, nakoupilo samopaly bez tendru

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za nákup bez tendru. Zakázka se týkala nákupu pušek a samopalů pro Policii České republiky. "Ve všech třech případech zadavatel postupoval v jednacím řízení bez uveřejnění, tedy bez jakékoliv soutěže, aniž by byly splněny podmínky pro použití tohoto druhu zadávacího řízení. Celkem takto nakoupil 1 873 souprav zbraní," uvedl předseda ÚOHS Petr Mlsna.

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz