Zajímavosti

Windows 10 se blíží ke svému konci. Microsoft odhalil přesné datum

Windows 10 se blíží ke svému konci. Microsoft odhalil přesné datum
Zdroj: Profimedia

Společnost Microsoft na stránkách zveřejnila datum, kdy ukončí podporu operačního systému Windows 10. Uživatelé tak budou muset pomalu začít přecházet na nový systém, který by měl IT gigant odhalit už 24. června.

Americká technologická společnost Microsoft po skoro šesti letech svým uživatelům odhalila, kdy skončí podpora oblíbeného operačního systému Windows 10. Stane se tak 14. října roku 2025.


Z této informace vyplývá, že uživatelé budou muset do té doby pomalu přejít na nový operační systém. V posledních dnech se navíc spekuluje, že Windows se jej už chystá brzo představit.

Související obsah


Na 24. června je totiž naplánována velká tisková konference. Firma navíc před nedávnem zveřejnila video, které je dlouhé 11 minut a samotná tisková konference je naplánována na 11. hodinu. Inženýři z Microsoftu tak možná dávají nenápadně vědět, že nový operační systém ponese název Windows 11.

Microsoft představil video k plánované konferenci:


Odhalení nového systému naznačují také nedávná slova ředitele vývoje Microsoftu Satya Nadelly: "Brzy budeme sdílet jednu z nejvýznamnějších aktualizací systému Windows za poslední desetiletí."


Windows 10 spatřil světlo světa poprvé v roce 2015. Konec podpory znamená, že společnost nebude po 14. říjnu 2025 poskytovat technickou pomoc pro vzniklé problémy se systémem, jako jsou aktualizace softwaru nebo zabezpečení.

Chcete dál používat aplikaci WhatsApp? Musíte souhlasit s novými podmínkami. Podívejte se na video:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz