Zahraničí

Mám se dobře, řekl zadržovaný Pratasevič. Novináři ze sálu odešli

Mám se dobře, řekl zadržovaný Pratasevič. Novináři ze sálu odešli
Zdroj: TV Nova

Zadržovaný běloruský novinář Raman Pratasevič v pondělí vystoupil na tiskové konferenci tamního ministerstva vnitra. Podle svých slov se má dobře a nikdo mu neubližuje. Někteří přítomní novináři jeho slovům ale nevěří a odešli z místnosti.

Pratasevič vystoupil na tiskové konferenci organizované běloruským ministerstvem vnitra. "Mám se dobře, žádné stížnosti nemám. Nikdo mě nebil," odpověděl na dotazy přítomných médií. Ti však jeho výpověď nepovažují za věrohodnou.


Novináři BBC si myslí, že Raman Pratasavič byl k těmto slovům donucen a vypovídal před médii pod nátlakem. Štáb se tak rozhodl z tiskové konference odejít. "Právě jsme odešli. Nezúčastníme se, když je zjevně pod nátlakem," uvedl novinář Jonah Fisher.

Související obsah


Novinář Raman Pratasevič, kterého zatkla běloruská policie po nuceném přistání letadla RyanAir, je v běloruském vězení necelé tři týdny. Jeho příbuzní se obávají o jeho život.


Zadržovaný novinář se už minulý týden objevil také na video, který odvysílala běloruská státní televize. Novinář v něm mimo jiné řekl, že teď není dobrý čas na opoziční demonstrace a k jejich pořádání se přiznal. Mnozí ale Pratasevičův televizní projev zpochybňují také.


"Tyhle praktiky jsou u běloruských bezpečnostních složek běžné. Když jsou aktivisté zatčení v Minsku nebo v jakýchkoliv jiných regionech, jsou bití a nucení přiznávat se k něčemu, co neudělali," popsal šéf humanitární organizace Viasna Ales Bjaljatski.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz