Domácí

Dálnici D1 zablokovala vážná nehoda! Kolona už má přes šest kilometrů

Dálnici D1 zablokovala vážná nehoda! Kolona už má přes šest kilometrů
Zdroj: HZS Kraje Vysočina

Kvůli vážné nehodě osobního auta, dodávky a nákladního auta byla na 140. kilometru uzavřena dálnice D1 ve směru na Prahu. Na místě zasahovali hasiči, záchranáři i policisté. Kvůli vážným zraněním zamířil na místo také záchranářský vrtulník. Za nehodou se vytvořila dlouhá kolona, která měla kolem půl desáté přes osm kilometrů.

Nehoda se stala v úterý dvě minuty před osmou hodinou ranní, na 140. kilometr dálnice D1 okamžitě vyrazily všechny složky Integrovaného záchranného systému, záchranáři povolali také vrtulník.

Podle informací policie se ve směru na Prahu srazilo osobní auto, dodávka a cisterna. Zraněn byl spolujezdec v osobním autě.

"Na místo události vyjeli profesionální hasiči ze stanice Velké Meziříčí. Při nehodě se zranila jedna osoba a skončila v péči zdravotníků. Hasiči provedli protipožární opatření a místo události technicky zabezpečili," uvedla mluvčí hasičů Petra Musilová kolem deváté hodiny.

  

Za nehodou se okamžitě vytvořila dlouhá kolona, která měla krátce před půl desátou podle informačního portálu Ředitelství silnic a dálnic ČR přes osm kilometrů.

Související obsah

Vyšetřování a odstraňování následků nehody by podle prvotních odhadů mělo trvat až do 13:10. Provoz byl částečně obnoven už kolem půl desáté, havarovaná vozidla se podařilo dostat na krajnici. "Při rozjezdu kolony buďte opatrní," apelovala policie.

"Podle prvotního šetření policistů na místě jel řidič nákladního vozidla s hmotností do 7,5 tuny v pravém jízdním pruhu. Zřejmě z důvodu kolony, která se před ním vytvořila, přejížděl do levého jízdního pruhu, kde se střetl s osobním vozidlem Mercedes, které jelo v levém jízdním pruhu. Osobní vozidlo bylo následně odhozeno na cisternu," popsala okolnosti nehody mluvčí policie Dana Čírtková.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz