Domácí

Všechny pošty budou celý víkend zavřené, nepoběží ani jiné služby

Od pátečního večera až do nedělní půlnoci budou plošně uzavřené všechny pobočky České pošty, nebudou fungovat ani její webové stránky a další služby. Důvodem je plánovaná odstávka datových systémů podniku.

Odstávka začne v pátek v 19 hodin a pokryje celý víkend, pobočky pošty se tak znovu otevřou až v pondělí ráno. "Odstávka se bude týkat jak poboček České pošty, tak Balíkoven Partner. Ty nebudou v době odstávky poskytovat výdej zásilek. Zároveň v termínu plánované odstávky nebudou dostupné ani webové stránky spravované Českou poštou," informoval mluvčí pošty Matyáš Vitík. Jde například o web Poštovního muzea nebo datových schránek.

Mimo provoz budou také všechny "poštovní" aplikace  - například ty umožňující sledování zásilek, jejich kalkulaci nebo online podání.

Související obsah

"V uvedeném termínu nebude možné ani kontaktovat call centrum České pošty. Systém datových schránek bude během odstávky v provozu," doplnil Vitík a zároveň se omluvil za případné komplikace, které může výpadek lidem způsobit.

Poslechněte si, jak bude vypadat víkendová odstávka České pošty:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Kateřina Šimáčková zvolena soudkyní Evropského soudu pro lidská práva

Shromáždění Rady Evropy v úterý podle informací České justice zvolilo Kateřinu Šimáčkovou novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva (ESLP) za Českou republiku. Šimáčková se stane třetím soudcem ESLP za Českou republiku. Úřadu se ujme po Aleši Pejchalovi, kterému končí mandát 31. října.

Píše se na Deník.cz