Domácí

Kde se vzala? Olší plula obří krajta, vyděšení lidé volali pomoc!

K opravdu hodně netradičnímu zvířeti vyjížděli v pondělí odpoledne profesionální hasiči z Českého Těšína. Svědek totiž hlásil, že v řece Olši plave opravdu velký had. To se záhy potvrdilo, u břehu se nacházela více než pětimetrová krajta.

Na přivolané hasiče v ulici Na Olšinách v Českém Těšíně už čekala hlídka místních strážníků. "Kolemjdoucí jí telefonicky ohlásil nález velkého hada na kraji řeky. Šlo o nádhernou krajtu mřížkovanou o odhadované délce až šesti metrů a hmotnosti přes 50 kilo," upřesnil mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Zásah usnadnil hasičům fakt, že majestátní plaz byl v době jejich příjezdu už po smrti a jeho vytahování na břeh tak bylo poměrně snadné. Hadí tělo bylo podle Kůdely dosud pružné a ohebné, nerozkládalo se, ani nebylo jinak poškozené.

Související obsah

"Hasiči krajtu položili v plastovém pytli do auta městské policie. Hlídka ji převezla na veterinární kliniku v Českém Těšíně na pitvu. V úterý ráno ještě nebylo známo, jak se cizokrajný tvor do řeky dostal a jak zahynul," informoval Kůdela.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz