Domácí

Kde se vzala? Olší plula obří krajta, vyděšení lidé volali pomoc!

K opravdu hodně netradičnímu zvířeti vyjížděli v pondělí odpoledne profesionální hasiči z Českého Těšína. Svědek totiž hlásil, že v řece Olši plave opravdu velký had. To se záhy potvrdilo, u břehu se nacházela více než pětimetrová krajta.

Na přivolané hasiče v ulici Na Olšinách v Českém Těšíně už čekala hlídka místních strážníků. "Kolemjdoucí jí telefonicky ohlásil nález velkého hada na kraji řeky. Šlo o nádhernou krajtu mřížkovanou o odhadované délce až šesti metrů a hmotnosti přes 50 kilo," upřesnil mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Zásah usnadnil hasičům fakt, že majestátní plaz byl v době jejich příjezdu už po smrti a jeho vytahování na břeh tak bylo poměrně snadné. Hadí tělo bylo podle Kůdely dosud pružné a ohebné, nerozkládalo se, ani nebylo jinak poškozené.

Související obsah

"Hasiči krajtu položili v plastovém pytli do auta městské policie. Hlídka ji převezla na veterinární kliniku v Českém Těšíně na pitvu. V úterý ráno ještě nebylo známo, jak se cizokrajný tvor do řeky dostal a jak zahynul," informoval Kůdela.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Slovensko chce prodloužit lockdown do 16. prosince

Celoplošný lockdown pro všechny by měl na Slovensku pokračovat ještě do 16. prosince, navrhuje tamější ministerstvo zdravotnictví. V pondělí to bude schvalovat vláda, informoval portál TVnoviny.sk. Potom by se uzávěra týkala už jen nenaočkovaných. Pro lidi s vakcinací nebo pro ty, kteří prodělali covid-19, by se část obchodů a služeb otevřela. Od 25. prosince by se přidaly i hotely, restaurace mají zůstat zavřené.

Krátká zpráva

Rakousko má nového kancléře

Dosavadní ministr vnitra Karl Nehammer se v pondělí stal kancléřem Rakouska. V čele vlády nahradil Alexandera Schallenberga. Stal se tak třetím kancléřem za poslední dva měsíce. Schallenberg nahradil v této pozici 11. října Sebastiana Kurze. Ten skončil kvůli podezření z korupce. Poté, co Kurz z politiky odešel, rozhodl se rezignovat i Schallenberg.

Píše se na Deník.cz