Zahraničí

Muže na Slovensku zabil v lese na procházce medvěd, potvrdila pitva!

Muže na Slovensku zabil v lese na procházce medvěd, potvrdila pitva!
Zdroj: TV Markíza

Pitva 57letého muže, kterého našli v pondělí v lese u obce Liptovská Lúžna, prokázala, že muž zemřel po útoku medvěda. Jedná se o první potvrzenou oběť po útoku medvěda v novodobé historii Slovenska.

"Podle předběžné zprávy z pitvy zesnulého bylo zjištěno, že zemřel na následky poranění, která odpovídala zraněním způsobeným útokem medvěda," cituje portál tvnoviny.sk mluvčí policie Gabrielu Kremeňovou.

K útoku došlo v pondělí. Muž vyrazil na procházku u obce Liptovská Lúžna, podle starosty Albína Husarčíka k události došlo v lokalitě, kterou normálně navštěvují lidé.

S medvědy v obci neměli nikdy problémy, v okolní přírodě je občas potkávají. K útoku ale nikdy předtím nedošlo.

Zesnulý měl podle mluvčí Lesů SR Maríny Debnárové zranění na hlavě, v oblasti krku a na nohou. Podle soudního znalce se jednalo o zranění způsobené pokousáním, na místě se našly čerstvé stopy medvěda.

Související obsah

V novodobé historii Slovenska se jedná o první úmrtí způsobené medvědem. Šelmy se objevují i v české přírodě, v květnu zachytily jednoho jedince fotopasti na Zlínsku.

Na reportáž TV Markíza o nálezu mrtvého muže se můžete podívat zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Hvězdný herec z Harryho Pottera zkolaboval při golfu

Anglický herec Tom Felton (34), hvězdný představitel rivala hlavního hrdiny z filmů o Harry Potterovi Draca Malfoye, zkolaboval při golfovém utkání celebrit ve Spojených státech. Ze hřiště ho musela odvézt záchranka. O zdravotním stavu herce a vášnivého golfisty nejsou k dispozici bližší informace.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz